Anasayfa » Fotoğrafların Arşivlenmesi – Fotoğraf Öğreniyorum-Ders 3

Fotoğrafların Arşivlenmesi – Fotoğraf Öğreniyorum-Ders 3

Fotoğraf saklama

Fotoğrafların sınıflandırılması ve arşivlenmesi konusunu çok önemlidir. Çekmiş olduğunuz fotoğrafları hafıza kartında tutmayın! Düzenli olarak bilgisayarınıza yedekleyin. Fotoğrafları bilgisayarınızın C sürücüsünde yani masaüstünde tutmayın. Harici D diski varsa orada tutun.
Fotoğrafları en iyi saklama yeri Harici Harddisktir. Düzenli olarak harici harddiskinize kopyalayın. Fotoğrafları arşivlerken Fotoğraflarım klasörü açıp onun içine Manzara, Mimari, Doğa, Stillife, Portre, Gece Pozlaması, Makro vb. şekillerde klasörler açarak gruplandırın.
Teknolojinin ilerlemesiyle analog fotoğrafçılıkta yer alan kağıt üzerine baskı neredeyse bitmiş durumda. Analog fotoğrafçılıkta günlük çektiğimiz fotoğraf sayısı oldukça sınırlıydı. Şimdilerde artık dijital fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla günlük yüzlerce fotoğraf çekebiliyoruz. Bir günde çok fazla fotoğraf çekebilince haliyle bu fotoğrafların saklanması, arşivlenmesi ciddi bir hal almaya başladı. En önemli anılarımızı biriktirdiğimiz bu günlerde bu anıları en iyi ve en sağlam şekilde saklamamız gerekmektedir. Kolay fotoğraf çekebilmenin yanındaki avantajların yanında en büyük tehlike bu fotoğrafları uzun yıllar silinmeden, kaybolmadan saklayabilmek gerekir.
Sizler için önemli olan fotoğrafları mutla ikinci bir yerde yedeklemeyi unutmayın. Eğitim serimizin içinde yer alan detaylı videodan bu işlemi nasıl yapacağınızı izleyebilirsiniz.

Bu işlemleri nasıl yapabileceğinizle ilgili Videoyu İzlemek İçin >>>>Tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir