Anasayfa » Sony Alpha 7C aynasız Full Frame Fotoğraf makinesi

Sony Alpha 7C aynasız Full Frame Fotoğraf makinesi

Sony-A7c-1024x512

Sony Alpha 7C aynasız Full Frame Fotoğraf makinesi, α7CKompakt Boyut, Full Frame Gücü. FE 28-60mm F4-5.6 lensle birlikte α7C, dünyanın en küçük ve en hafif fotoğraf makinesi ve lens sistemiyle tavizsiz Full Frame kalitesi elde eder. Boyutu kompakt olsa da görüntü kalitesi, AF ve hız açısından yüksek beklentileri karşılar; nereye giderseniz gidin, yaratıcılığınızı güçlendirmeye hazır çok yönlü bir oyuncudur.

Kendinizi en eksiksiz şekilde ifade edin

Güçlü performans ve olağanüstü görüntü kalitesi

Fotoğraf makinesi gövdesinin dünyanın en küçüğü ve en hafifi olan kompakt boyutuna rağmen α7C, hem fotoğraflarda hem de videolarda bir Full Frame fotoğraf makinesinden beklediğiniz muhteşem görüntü kalitesini sunar. Hızlı, geniş ve sabit AF, seri kesintisiz çekim ve kullanışlı, değişken açılı LCD monitör, hareketi her zaman yakalar. 

Ürün görüntüsü

Full Frame performansı artık kompakt

Örnek görüntü

Eşsiz Full Frame görüntüler

Örnek görüntü

Teknoloji görüntünün hizmetinde

Kullanım görüntüsü

Yaratıcılığa imkan tanıyan video yapımı

Kullanım görüntüsü

Optimum kullanılabilirlik için tasarlandı

Fotoğraflarda ve videolarda tavizsiz kalite

Ancak Full Frame sensörle mümkün olan etkileyici görüntü kalitesi

Kompakt bir gövdede Full Frame görüntüleme

Üstün ışık toplama yüksek kaliteli, düşük gürültülü görüntüler sağlar

Daha büyük sensörler daha güzel görüntüler üretir ve α7C’nin Full Frame sensörü akıllı telefonlardaki, kompakt dijital fotoğraf makinelerindeki ve benzer boyutlu APS-C değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerindeki sensörlerden çok daha büyüktür. Bu sayede daha fazla ışık toplanmasıyla, daha az gürültülü profesyonel kalitede görüntüler elde edilir ve hem gölgelerde hem de vurgularda daha fazla ayrıntı korunur.

Büyük bir sensörle fark yaratın

Full Frame sensörle bu formata özgü, etkileyici görüntüler çekmek mümkündür. Daha fazla derinlik ve ayrıntıyla büyüleyici görüntüler için α7C’nin sensörü boyut olarak, benzer gövde boyutundaki APS-C fotoğraf makinelerinde bulunan sensörlerin iki katından fazladır ve akıllı telefon sensörlerinden 30 kata kadar büyüktür.

Kompakt boyut, kolay kullanım

α7C, gerçek Full Frame fotoğraf makinesi performansından ödün vermeden kompakt, hafif ve taşınabilir bir yapıyla tasarlandı. Bu hedefe, düzen ve yapı iyileştirmelerinin yanı sıra yer tasarruflu deklanşör ve optik sabitleme ünitesi gibi yeni mekanik parçalar geliştirilerek ulaşıldı. 

Full Frame avantajının keyfini çıkarın

α7C’nin Full Frame sensörü, daha fazla ışık yakalamaktan çok daha fazlasını yapar. Daha iyi görüntü derinliği, dinamik aralık ve ayrıntı… Bunların hepsi bu büyük sensör ve piksel boyutu sayesinde mümkündür. 

Örnek görüntü

Dünyanın tüm güzelliğini yakalayın

24,2 MP Exmor R™ CMOS sensör, Sony’nin BIONZ X™ motoruyla birlikte çalışarak üstün renk üretimi ile geniş 15 duraklı11 dinamik aralık sunar ve hem fotoğraflarda hem de videolarda tüm aydınlatma koşullarında ayrıntıları ve yumuşak geçişleri yakalamanızı sağlar.

Örnek görüntü

Yüksek deklanşör hızında ve loş ışıkta güzel görüntüler

Sensördeki büyük piksel boyutları, dokularda ve gölgeli alanlarda daha ayrıntılı görüntüler için daha yüksek sinyal-gürültü oranı sağlar. Gürültü engelleme, özellikle hızlı hareket eden ve iyi aydınlatılmamış nesnelerde gereken orta ve yüksek ISO hassasiyetlerinde etkilidir. Standart ISO100-51200, ISO50-204800 olarak genişletilebilir.

Tarzınıza uygun lensler

Geniş açılı, telefoto, video ve özel lensler dahil geniş E mount lens grubu

İster amatör ister profesyonel, ister fotoğrafçı ister video yapımcısı olun, 50’nin üzerinde farklı E mount lens seçeneğiyle yaratıcılığınızı artırın. Kompakt Full Frame lensler geniş netleme uzaklıklarında dahi son derece düşük bozulmayla görüntü sunar ve muhteşem görüntü derinliği ile bokeh sağlar.

Video çekimi seçeneklerinizi genişletin

Full Frame’in üstün kontrolü, görüntü kalitesi ve boyutluluk özelliğiyle gerçekten sanatsal video yapımı elde edin.

İllüstrasyon

Harika video görüntüleri için 4K kayıt

Düşük alan derinliği, Full Frame makinelerin kuvvetli yönlerinden biri olan bokeh efektlerini sağlar. Piksel gruplanması olmadan tam piksel okuma, daha az hareli ve çentikli net görüntüler için 6K kayda eşdeğer bir yüksek hızda örnekleme sunar.

Örnek görüntü

S-Log, HLG ve Görüntü Profili seçenekleriyle ifadenizi genişletin

S-Log3 desteği, 14 duraklı geniş bir dinamik aralıkta çekim yapar ve post prodüksiyonda gölge ve vurgulardaki ince ayrıntıları ortaya çıkarır. HLG (Hibrit Log Gama) doğrudan HDR oynatmayı ve iş akışını kolaylaştırır, Görüntü Profili ise farklı görüntü çekimi ayarları sağlar.

Aksiyonu gerçekleşirken, muhteşem ayrıntılarla yakalayın 

Son teknoloji ürünü AF ve hızlı kesintisiz çekim özelliği, önemli olan o saliselik çekimi kaçırmamanızı sağlar. α7C’nin optik görüntü sabitleme ünitesi, ister fotoğraf ister video çekin, içeriğinizin sabit kalmasını ve bulanık olmamasını sağlar.

İllüstrasyon

Süper hassas AF, nesneyi hızla bulur ve sabit netlemeyi korur

α7C, hızlı nesne tanıma ve geniş bir alanda sabit takip için eşsiz 4D FOCUS ile, beğenilen α9’umuzla aynı AF iyileştirmelerinden faydalanır. Toplamda 693 aşama algılamalı AF noktası, görüntü alanının yaklaşık %93’ünü kapsar. 

Örnek görüntü

Hızlı nesnelerde dahi hiçbir anı kaçırmayın

α7C hareketli nesneleri daha iyi yakalamak için AF/AE takibiyle 10 fps’e kadar, canlı önizleme modunda ise 8 fps’e kadar16 kesintisiz seri çekim yapar. Ayrıca AF/AE takibiyle 10 fps’e kadar sessiz çekimi de destekler.

Kararlı nesne takibine güvenin

Sony akıllı AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF

Güvenilir nesne takibi daha başarılı portreler sağlar. Önceki modellerde olduğu gibi, nesneyi hedefleyebilir ve önceden yapılandırılmış deklanşör düğmesine yarım basarak Gerçek Zamanlı Eye AF’yi başlatabilirsiniz. α7C’de, AF-C modunda olmasanız dahi AF-ON düğmesine basarak Gerçek Zamanlı Takibi etkinleştirmenizi sağlayan yeni bir özellik bulunur; yani Gerçek Zamanlı Takibi anında kullanabilirsiniz. Netleme, yüz kısmen gizlenmiş veya nesne gözlük takmış olsa dahi korunur.

Örnek görüntü
Örnek görüntü

Mükemmel netlemeli hayvan portreleri

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF gözleri takip eder ve netler

Hem evcil hayvanların hem de diğerlerinin başarılı fotoğraflarını çekmek, Sony’nin yeni algoritma tabanlı AF özelliğiyle çok daha kolay. Hayvanların burnu veya bıyıkları yerine gözlerinin hızla ve hassasiyetle otomatik olarak algılanıp takip edilmesi, her şeyin netliğini korur; işi fotoğraf makinesine bırakmanız yeter. Engel çıktığında veya fotoğraf makinesinin yatay/dikey yönü değiştiğinde dahi güvenilir şekilde çalışır.

Elde güvenilir fotoğraf ve video çekimi

Zumlayın, yakın çekim yapın ve daha net gece sahneleri çekin

α7C’nin 5 eksenli optik görüntü sabitleme ünitesi, gimbal olmadan veya karanlıkta çekim yaparken dahi, görüntü kalitesinde kayıp yaşanmadan beş tip fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. Bunlar: [1, 2] genellikle telefoto lenslerde olan açısal titreme (eğim ve sapma), [3, 4] büyütme arttıkça fark edilen geçiş titremesi (X ve Y eksenleri) ve [5] gece çekimlerini ve videoları etkileyen dönme titremesidir (Z ekseninde dönme).

İllüstrasyon

Video oluşturucular için Full Frame görüntü kalitesi

α7C’nin yana açılan değişken açılı monitörüne, örneğin mikrofon takılı olduğunda, gimbal kullanılırken veya çeşitli konumlardan çekim yaparken dahi kolayca bakılabilir. Ayrıca kulaklık ve mikrofon jakı, favori ekipmanlarınızı kullanmanızı sağlar. Üstelik geniş kapasiteli pil, daha uzun çekimlere imkan tanır. Kısaca α7C, video blog sahipleri ve diğer içerik oluşturucular için idealdir.https://www.youtube.com/embed/NIGfmqT5HRU?autohide=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.sony.com.tr&modestbranding=1&enablejsapi=1&showinfo=0&wmode=transparent&controls=1&rel=0&hl=tr&cc_load_policy=0&widgetid=2Video prodüksiyonu artık çok kolay

İsteğe bağlı kol aksesuarları olmadan da kompakt, hafif ve taşınabilir

Yana açılan LCD monitör, özçekimle video blog kaydını kolaylaştırır, isteğe bağlı kol ve mikrofon kombinasyonu kablosuz video blog çekimi için idealdir, dijital mikrofon desteği de daha da net ses sağlar. Dikey olarak kaydedilen çekimlerin önceden döndürülmeden dikey olarak oynatılması ve düzenlenmesi için meta veri kullanımıyla, popüler dikey formatlı video da desteklenir.

Kullanım görüntüsü

Hızlı, üst düzey video blog kurulumu için kollar

İsteğe bağlı GP-VPT2BT Bluetooth® kol, kayıt ve zum işlemlerini kontrol eder ve eller serbest çekim için tripod işlevi görür. Özelleştirilebilir düğme ve kolay fotoğraf makinesi açısı ayarı sayesinde verimli çekim için idealdir. 

Örnek görüntü

Esnek çekim seçenekleri için net 2x zum

Sony’nin Clear Image Zoom teknolojisi, görüntü kalitesinde hemen hemen hiç bozulma olmadan nesne çözünürlüğünü korur. Tek netlemeli lensler dahi 2 kata varan zum büyütmesiyle zum lens olarak kullanılabilir.

Kullanım görüntüsü

Net ses kaydı için dijital ses arayüzü

MI (Çoklu Arayüz) yuvası üzerinden Sony ECM-B1M Shotgun Mikrofon veya XLR-K3M Adaptör Kiti kullanıldığında, bozulma veya fazladan ses kablosu olmadan yüksek kaliteli ses kaydı için dijital sinyal olarak ses iletimi yapılır. 

Özel efektlerle yaratıcılığınızı genişletin

Kullanım görüntüsü

AF Nesne Değiştirme Hassasiyeti ince ayarıyla netleme sabit kalsın veya değişsin 

Birden fazla nesnenin hareket ettiği durumlarda AF hassasiyeti ayarlanabilir. Seviyeler, netlemeyi ilk nesnede sabit tutmak için “1. Kararlı” ile kolayca diğer nesnelere geçmek için “5. Hassas” ayarları arasında değişir.

Kullanım görüntüsü

AF Geçiş Hızı ile netlemenin değişme hızını kontrol edin

Otomatik netleme bir nesneden diğerine geçtiğinde, geçişin hızını belirleyebilirsiniz. Netlemede akıcı, sakin geçişlerden hızlı değişimlere kadar yedi seviye bulunur. 

Ağır ve hızlı çekim

Makinede gerçek zamana göre maksimum 5 kat ağır veya 60 kat hızlı kayıt

Çekimde değişken hız kullanmak, videolara ekleyebileceğiniz bir başka yaratıcı unsurdur ve α7C’nin Ağır ve Hızlı modu bunu kolaylaştırır. 120 fps’te yüksek hızlı Full HD kaydı destekler ve 1-120 fps arasındaki kare hızlarında hem ağır hem de hızlı çekim efektleri fotoğraf makinesinde kullanılabilir. Sonuçta ortaya, gerçek zamanlı hareketten 5 kata kadar daha ağır veya 60 kata kadar daha hızlı bir kayıt çıkar.

Videolar için kolay görsel efektler

Görüntü Efekti, Yaratıcı Stil ve Görüntü Profili, video çekerken yaratıcı ifadenizi genişletmenin kolay yollarıdır. Bunlar, giriş düzeyinden profesyonel seviyeye kadar çok çeşitli görsel efektler ve ayarlar sunar. Görüntü Efekti ve Yaratıcı Stille, işi fotoğraf makinesine bırakabilirsiniz ve post prodüksiyonda tonlama yapmanıza gerek kalmaz.

Örnek görüntü

Kullanışlı kablosuz özelliklerle güvenilir ve sezgisel

İllüstrasyon

Esnek kullanım için yana açılan LCD monitör 

921 bin noktalı 3,0 tipi dokunmatik panel, yatay olarak 176°, dikey olarak da 270° döner. Dokunmatik Netlemeyle netlemeyi anında değiştirebilir veya Dokunmatik Deklanşörle ekrana tek dokunuşla netleme yapıp fotoğraf çekebilirsiniz.

Ürün görüntüsü

Çekim sırasında dahi kolay pil şarjı    

α7C’nin kompakt gövdesine yerleştirilen yüksek kapasiteli Z pil, USB güç kaynağından faydalanabilir. Şarj için tek gereken bir USB Type-C® kablosudur ve şarj ederken çekim yapabilirsiniz. 

İllüstrasyon

Sağlam, toza ve neme dayanıklı yapı

Fotoğraf makinesinin üst, ön ve arka kapaklarında hafif ve sağlam magnezyum alaşım kullanılmıştır, ayrıca toz ve nem girişini en aza indirmek için gövdenin tamamına sızdırmazlık uygulanmıştır.

Kullanım görüntüsü

Mobil cihazlar ve PC’lerle uzaktan çekim 

α7C’nin Wi-Fi® özelliği uzaktan çekim kurulumunu kolaylaştırır. Fotoğraf makinenizi uzağa yerleştirin ve özçekim veya video blog kaydı yapın; PC, akıllı telefon veya tablet kullanarak önizleme, ayar yapın ve deklanşörü kullanın. 

Kullanım görüntüsü

Sosyal medya paylaşımı için mobil cihaza hızlı veri aktarımı

Fotoğraflar ve videolar, 2,4 veya 5 GHz Wi-Fi® ile kolay görüntüleme, paylaşım ve depolama için doğrudan akıllı telefon ve tabletlere aktarılabilir30. Diğer cihazlara QR kod bağlantılarıyla, bazı cihazlarda tek dokunuşla aktarım yapılabilir. 

Kullanım görüntüsü

Imaging Edge Desktop

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge Desktop uygulamalarıyla geliştirin. “Edit” işleviyle RAW verileri sunuma hazır yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyi şekilde faydalanın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

İllüstrasyon

Daha kolay video yapımı için Imaging Edge Mobile™ uygulaması ve Movie Edit add-on

α7C’nin dahili Wi-Fi® özelliğiyle, deklanşör bırakma ve video kaydı akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol edilebilir ve görüntü verileri kablosuz olarak aktarılabilir. Movie Edit add-on, çekimden sonra fotoğraf makinesi titremesini düzeltir.

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

α7C, gövde içi optik görüntü sabitleme sunan en küçük ve en hafif3 değiştirilebilir lensli Full Frame dijital fotoğraf makinesidir. Mekanik ambalaj ve yapısal tasarımdaki ilerlemeler, tavizsiz bir Full Frame fotoğraf makinesi performansını etkili bir kolaylıkla fotoğraf ve video içeriği oluşturmak için tasarlanmış yeni bir boyut ve ağırlık sınıfına getirmiştir.

  • Tavizsiz Full Frame fotoğraf makinesi performansıyla dünyanın en küçük ve hafif3 kompakt gövdesi
  • Etkileyici görüntü kalitesi için güçlü BIONZ X™ görüntü işleme
  • Gelişmiş AF performansı ve işlevleri
  • Yüksek çözünürlüklü 4K videolar ve ifadeyi genişleten çok sayıda video işlevi
  • Rahat ve güvenli çekim için kullanılabilirlik ve güvenilirlik

SENSÖR TİPİ35 mm Full Frame (35,6 x 23,8 mm), Exmor R CMOS sensör

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)Yaklaşık 24,2 megapiksel

ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)Fotoğraflar: ISO 100-51200 (ISO 50’den ISO 204800’e kadar olan ISO sayıları genişletilmiş ISO aralığı olarak ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400 ve üstü ISO sayıları genişletilmiş ISO aralığı olarak ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit)

PİL ÖMRÜ (FOTOĞRAFLAR)Yaklaşık 680 çekim (Vizör) / yaklaşık 740 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)

VİZÖR TİPİ1,0 cm (0,39 tipi) elektronik vizör (XGA OLED)

MONİTÖR TÜRÜ7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

α7C Kompakt Full Frame fotoğraf makinesi fotoğrafı
α7C Kompakt Full Frame fotoğraf makinesi fotoğrafı

One thought on “Sony Alpha 7C aynasız Full Frame Fotoğraf makinesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir