Anasayfa » Sony FDR-X3000R video kamera

Sony FDR-X3000R video kamera

Sony-FDRX3000R

Sony FDR-X3000R video kamera; aksiyon videosu çekiminde tamamen yeni boyut, Action Cam, harika 4K görüntülemeyi Balanced Optical SteadyShot gelişmiş kamera titremesi telafisiyle birleştirir. Optik yolun tamamını tek bir hareketli ünite olarak kontrol eden Balanced Optical SteadyShot, kamera titremesinin etkilerini engellemede çok daha efektiftir. Bu gelişmiş sabitleme sistemi yolculuk yaparken, bisiklete binerken ve diğer aktif durumlarda net ve sabit nitelikte güzel görüntüler çekmeyi kolaylaştırır.

Kolay kontrol için Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda

Başarılı çekimler için mükemmel eşleştirme. Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda çekim ayarları üzerinde tam kontrol sağlamanın yanı sıra artık güç açma/kapama işlevini de gerçekleştiriyor. Bir arada sorunsuz biçimde kullanabilmeniz için aynı kullanıcı dostu arayüz tasarımını paylaşırlar. Nasıl çekim yaparsanız yapın, nereye giderseniz gidin, kameranız ve uzaktan kumandanız senkronize ve maceraya hazır olur.

Kullanımı kolay kullanıcı arayüzüyle akıllı çalışma

Yeni, sezgisel kullanıcı arayüzünü kullanarak özellikleri hiç olmadığı kadar kolay şekilde seçin ve değiştirin. Tüm menülere kolayca erişebilirsiniz. Kusursuz kamera ayarı deneyimini yaşayın ve çekim ihtiyaçlarınız için mükemmel ayarı bulun. Kamera, Imaging Edge Mobile yüklü bir akıllı telefondan da açılıp kapatılabilir.

Üstün ayrıntılar ve dokular için BIONZ X™

Sony’nin görüntü işleme motoru, dokuları ve ayrıntıları ekstra yüksek işleme hızıyla çıplak gözle görülecek şekilde üretir. BIONZ X™, işleme sürecini hızlandıran ön uçtaki LSI (geniş ölçekli entegrasyon) ile birlikte, fotoğraf veya video çekiminde daha doğal ayrıntılar, daha gerçekçi görüntüler, daha zengin ton geçişleri sağlar; gürültüyü azaltır.

Esnek montaj seçeneklerine sahip Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda

Bu kompakt, yeni uzaktan kumanda, bileğe takılan bir aksesuar olarak kullanılabileceği gibi bağlantı adaptörü ve diğer takılabilir aksesuarlarla birlikte takılabilir kumanda olarak da kullanılabilir. Ayrıca Wi-Fi® bağlantısıyla tüm işlevleri kontrol edebilir ve pil gücünden tasarruf etmek için yeni Bluetooth® ile kamerayı açıp kapatabilirsiniz.

Gelişmiş hassasiyete sahip Exmor R® CMOS sensör

Gün batımında yokuş aşağı son hızda dağ bisikleti sürmek? Şafakta kano yapmak? Sony’nin Exmor R® CMOS sensörünün artırılmış görüntü netliği ve büyük oranda azaltılmış grenle sağladığı düşük ışık hassasiyeti ile kayıtlarınız mükemmel gözükmeye devam edecek.

Dahili stereo mikrofon kaliteli ses kaydı yapar 

Muhteşem bir videoyu güzel sesle mükemmelleştirin. Dahili stereo mikrofon, maceranızın seslerini iki kanallı stereo olarak ve doğal bir şekilde kaydetmenizi sağlar. Gürültüsü azaltılan net ses, üretebileceğiniz en gelişmiş video çalışmalarını daha da geliştirir.

Net, ultra geniş ZEISS® Tessar™ lens

ZEISS® Tessar lens ile geniş açılı muhteşem görüntüler yakalayın ya da standart fakat etkileyici görüntüler çekin. Her iki şekilde de kayak pistleri, dağ yolları, coşkun nehirler gibi zorlu coğrafyaların veya çukurlu asfalt yolların etkileyici geniş çekimlerini yapabilirsiniz.

Ayarlanabilir görüntü alanı ve zum özgürlüğü

Etkileyici efektler ve daha fazla heyecan için hareketli çekimlerinizi çeşitlendirecek yeni esneklik olanaklarını keşfedin. Örneğin, görüş açınız “Geniş”, “Orta” veya “Dar” arasından seçilebilir. Ayrıca sorunsuz şekilde ayarlanabilen zum modu, çekim sırasında zum ayarını değiştirmenizi sağlar.

Gelişmiş video tarzı için manuel kontrol

Aileniz, arkadaşlarınız ve hayranlarınızla paylaşmaktan gurur duyacağınız heyecan verici aksiyon videoları için gelişmiş çekim özelliklerini keşfedin. Beyaz dengesi ve AE değiştirme gibi gelişmiş manuel ayarlar kullanın, ayrıca parlaklık ve ton ayarlarını diğer kameraların görüntülerine göre optimize ederek videolarınızı daha kolay düzenleyin. Yönetmen ve aksiyon yıldızı olarak becerinizi ve tarzınızı gösterin.

4K Zaman Atlamalı Çekim

Zaman Atlamalı Kayıt, belirlenen aralıklarla çekilen yüksek kaliteli 4K fotoğrafları kullanarak zaman atlamalı videolar oluşturmanızı sağlar. Ardından Action Cam Movie Creator veya Action Cam App (sürüm 2.0)15 bu görüntüleri kolayca etkileyici bir zaman atlamalı videoya dönüştürür.

Yüz Algılamalı Özel Bölüm Videosu Oluşturucu

Dahili Özel Bölüm Videosu Oluşturucu ve yüz algılama ile kamerada otomatik düzenleme yapmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedin. Özel Bölüm Videosu Oluşturucu, spor performansının dışında günlük olaylar ve seyahat gibi birçok sahneyi destekler. Kaydın özel bölümleri otomatik olarak seçilerek arka plan müzikli bir özel bölüm videosu oluşturulur. Akıllı telefon kullanarak çalışmanızı anında paylaşabilirsiniz.

Ustream (şu anda IBM Cloud Video) üzerinden Canlı Akış

Kayak yaparken, sörf yaparken dalgaların arasında gerçek zamanlı paylaşımlar yapın. Sahneleri, yüksek kaliteli görüntü ve sesle anında yayınlayın.

Motion Shot LE

Bir hareketli sahnenin tamamını tek bir karede yakalayın. Bu özellik, hareket eden bir nesnenin kompozit görüntüsünü oluşturur; ayrıca 10 fps, 5 fps ve 2 fps olmak üzere birçok farklı seri çekim hızı ayarlayabilirsiniz.

Seri Çekim

Hareketli sahneleri seri çekimle yakalayın. Bu, bir hareket veya geçişin sekiz adede kadar yüksek kaliteli çekimini yapmanızı sağlar. Geri dönüp stilini gözden geçirmek isteyenler için mükemmel bir özelliktir. Ayarlar 10 fps, 5 fps ve 2 fps’dir.

Ağır çekim video için Full HD çözünürlükte 120 fps

Full HD çözünürlükte 120 fps yüksek kare hızlı kayıt sayesinde hareketli aksiyon sahnelerinin her ayrıntısını akıcı ağır çekimde görün.

Kolay kreatif düzenleme için Action Cam Movie Creator

Action Cam Movie Creator ile videolarınızı güzelleştirin. 4K zaman atlamalı video ve ağır çekim video gibi özelliklerle videoları daha hızlı ve kolay çekip düzenleyin. Video döndürme ile videolarınızı saat yönünde veya saatin tersi yönde 90˚ döndürün ya da Çoklu Görünüm ile aynı anda farklı kameraların çektiği dört adede kadar video kaydını birleştirerek bölünmüş ekranda kompozisyon oluşturun.

Profesyonel tarzda düzenleme için Zaman Kodu / Kullanıcı Biti

Zaman Kodu ve Kullanıcı Biti (TC/UB), gelişmiş düzenleme için büyük önem taşıyan veri öğeleridir. Zaman Kodu işlevi, videoları hassas ve gelişmiş şekilde düzenlemek için saat/dakika/saniye/kare değerlerini görüntü verilerine kaydeder. Kullanıcı Biti işlevi tarih/saat/sahne numarasını sekiz basamaklı sayılara kaydeder ve iki ya da daha fazla kamera kullanılan videoları düzenlemek için kullanışlıdır.

Aynı anda 5 kameraya kadar

Yerden yukarıya veya yukarıdan aşağıya doğru heyecan verici çekimler yapmak için beşe kadar kamera kullanın. Bu kameraları, Canlı Önizlemeli Uzaktan Kumanda veya Imaging Edge Mobile uygulaması yüklü akıllı telefon kullanarak kontrol edebilirsiniz.

Kullanışlı Döngülü Kayıt 

Döngülü kayıt özelliği sayesinde, mükemmel anı kaçırmaktan korkmayın. Döngülerin üzerine yazılarak yapılan kayıtlar 5, 20, 60 veya 120 dakikalık seçeneklere sahiptir veya “sınırsız” olarak ayarlanabilir. Kapasiteyi aşmak konusunda endişelenmeksizin en özel anı yakalamak için bu özelliği kullanın.

Standart olarak sunulan Su Altı Muhafazası

İsteğe bağlı ekipman satın almadan, birlikte verilen Su Altı Muhafazası  ile Action Cam’i 60 m/197 ft derinlikte kullanın. Düz panelli bu aksesuar, tüm kamera işlevlerini muhafazadan kolayca kontrol etmenizi sağlar. Dahası, bu muhafaza, sağlam ve kompakt kamerayı darbelere, neme, pasa, toza ve kuma karşı korur. Deniz maceralarını gönül rahatlığıyla yaşayın ve keşiflerinizi zorlu arazilere taşıyın.

Action Cam Uygulaması

Sezgisel mobil uygulama; zaman atlamalı kolay video düzenleme, ağır çekim/hızlı çekim ve kablosuz film dosyası aktarımı aracılığıyla her zaman ve her yerde “kendinizi kanıtlamanızı” sağlıyor.

Memory Stick Duo™/SD yuvası

Bellek kartı yuvası, Memory Stick Micro™ (M2™) ve Mikro SD / SDHC / SDXC Bellek Kartı5 (sınıf 4 veya üzeri) bellek kartları ile uyumludur. Çekim gereksinimlerinize ve bilgisayarınızla olan uyumluluğuna göre en uygun kartı seçin. (Bellek kartları birlikte verilmez.)

Gelişmiş kullanım kolaylığı

Dahili tripod soketine yerleştirdiğiniz Action Cam’inizle, yüzey ne kadar engebeli olursa olsun sabit çekimler yapabilirsiniz. USB bağlantıları, aksesuarları daha kolay takabilmeniz için kameranın arkasında bulunmaktadır.

Action Cam rotanızı görüntüleyin

Önceki modellerden kalma dahili GPS kullanılabilir. Action Cam Movie Creator kullanılırken konum takibi ve hız ölçer, video üzerinde görüntülenebilir. Bu ayrıca Videoya GPS Verileri Ekleme özelliğinin hız verilerinizi okumasını ve hız bilgilerini vs. görüntüleyen başka bir video dosyası oluşturmasını sağlar.

iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün Final Cut Pro X ve iMovie ile uyumludur.

Kamera durumunu kolayca görmek için ek kayıt ışıkları

Bu Action Cam’in önünde, üstünde ve arkasında üç kayıt ışığı bulunur. Artık kayıt durumunu farklı yönlerden kolayca kontrol edebilir ve yardımcı hatırlatma sesini de duyabilirsiniz.

 

Sony FDRX3000R

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir