Anasayfa » En iyi Fotoğraf İşleme Programları

En iyi Fotoğraf İşleme Programları

fotograf_programlari

Fotoğraflarınızı hızlı ve kolayca düzenleyebileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme ve fotoğraf işleme programları.

Bu konuda profesyonel çözümler düşünenler için hiç şüphesiz Adobe Photoshp, Adobe Lightroom ve Cameraraw gibi programları gelmektedir.

Bu programların hem ücretli oluşu hem de kullanımı için yeterli arayüz bilgisi ve deneyimi gerekmektedir. Fotoğraflarınızı daha hızlı ve kurulumu kolay olan ücretsiz yazılımlarla da güzelleştirmek mümkündür. Bu bağlamda aşağıda vereceğimiz programlar sizin işinizi kolaylaştırmış olacaktır.

Bu ücretsiz ve kurulumu kolay aynı zamanda arayüzü kullanımı pratik olan bazı programla;


1. PhotoScape
PhotoScape içinde pratik menülerin olduğu ve kolay resim ve fotoğraf düzenleme programıdır. En çok tercih edilen fotoğraf düzenleme programlarından olan photoScape, Fotoğraflarınızı düzenlemek ve görselliğini artırmak için size fazlasıyla olanak sağlıyor.

Programı indirmek içi tıklayın.

2. Picasa

İlk sürümlerinde fotoğraf albümü yönetim programı olarak hazırlanan Picasa, ilerleyen sürümlerinde zaman içerisinde geliştirilerek fotoğraf düzenleme özelliğini de kazanmıştır. Sade ve anlaşılır arayüzüyle son derece kullanımı kolay bir fotoğraf düzenleme programıdır.

Programı indirmek için tıklayın.

3. Paint.NET

Diğer ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarına nazaran biraz daha gelişmiş ve karışık bir fotoğraf düzenleme programıdır. Tam olarak çok profesyonel bir seviyede olduğunu söylemek doğru olmasa da, profesyonel programlara alıştırma yapan kullanıcılar için önerilen bir programdır.

Programı indirmek için tıklayın.

4. Pixlr

Adobe Photoshop özelliklerine daha yatkın olmasından dolayı, fazla deneyimi olmayan kullanıcıların zorlanma ihtimali olduğunu belirtmekle fayda var, filtrelemeler ve fotoğraf düzenlemeler konusunda son derece başarılı bir programdır. 

Programı indirmek için tıklayın.

5. GIMP

Gelişmiş bir fotoğraf oluşturma ve fotoğraf düzenleme programıdır. Gimp, açık kaynaklı bir program olup ücretsiz olarak indirilebilir. Adobe Photoshop’a alternatif olarak düşünülebilir. Başta Linux olmak üzere Windows, MAC OS X gibi işletim sistemlerinde de çalışabilir. Türkçe menü desteği de programın içinde mevcuttur.

Programı indirmek için tıklayın.

6. IrfanView

Tanıdığımız bildiğimiz Windows işletim sisteminde belki de ilk kurduğumuz yazılımlardan birisi IrfanView. Bu oldukça hafif ve basit fotoğraf görüntüleme programının oldukça iyi bir düzenleme yeteneği olduğunu biliyor muydunuz. Basit ihtiyaçlarınızı başka program aramadan IrfanView ile giderebilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayın.

7. PhotoPlus

PhotoPlus, dijital fotoğraflarınız üzerinde profesyonele yakın bir şekilde düzenleme yapmanıza olanak sağlar. Dijital fotoğraf ve resimler üzerinde ileri seviyede işleme yapabilmenizi sağlayan bu program ile temel fonksiyonların yanısıra fotoğraflarınızda görünmesini istemediğiniz şeyleri silebilir ve eski fotoğrafları onarabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf özel efektleriyle görsellerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir