Anasayfa » Sony Profesyonel Kamera ILME-FX6

Sony Profesyonel Kamera ILME-FX6

Sony-FX6-rent

ILME-FX6T / ILME-FX6TK / ILME-FX6V / ILME-FX6VK

Hızlı Hibrit ve Gerçek Zamanlı Eye AF, 4K (QFHD) yüksek kare hızlı 120 fps, 15+ duraklı dinamik aralık ve S-Cinetone™ renk bilimi sunan Sinema Grubu Full Frame kamera.

Netflix projeleri için onaylanmış kamera.

Daha geniş ISO hassasiyetiyle imkansızı yakalayın

409600’e1 varan etkileyici derecede geniş ISO aralığıyla, neredeyse tam karanlıkta kullanılabilir görüntüler çekin. Full Frame sensör ile yenilikçi ışık toplama teknolojisi, birlikte sınırsız çekim olanakları sağlar.

Örnek görüntü

Etkileyici bokeh ve Full Frame yaratıcılık

Full Frame sensörün sağladığı yaratıcı özgürlükle muhteşem 4K görüntüler çekin. Gerçekten sinematik bir görünüm için düşük alan derinliği ve etkileyici bokeh ile sahnenin her ayrıntısını yakalayın.https://www.youtube.com/embed/ZRKxjf9Uk-8?autohide=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.sony.com.tr&modestbranding=1&enablejsapi=1&showinfo=0&wmode=transparent&controls=1&rel=0&hl=tr&cc_load_policy=0&widgetid=3S-Cinetone™ ile sinematik renk bilimi

Sony’nin beğenilen FX9’u için geliştirilen S-Cinetone renk, FX6’da varsayılan görünümdür. Zengin renk ve doğal cilt tonlarıyla, günümüzün içerik oluşturucularının gereksinimlerini karşılayacak şekilde hassasiyetle ayarlanmıştır ve post prodüksiyon için bolca serbestlik sağlarken, tonlama olmadan doğrudan kamerada canlı ve parlak görüntüler üretir.S-Cinetone İncelemesini indirin

İllüstrasyon

Büyük pikseller sayesinde yüksek hassasiyet ve düşük gürültü

Full Frame, arkadan aydınlatmalı, 10,2 megapiksel2 Exmor R™ CMOS görüntü sensörü, etkileyici bir ışık toplama kapasitesi sunar. Yüksek okuma hızları ve 15+ duraklı1 dinamik aralık, geniş hassasiyet ve daha az gürültüyle üstün görüntü kalitesi sağlar.

İllüstrasyon

Güçlü BIONZ XRTM görüntü işlemcisi 

BIONZ XR görüntü işleme motoru, sensörün yüksek hızlı okuması ile devasa işleme gücünü bir araya getirir. Geleceğe dönük mimariyle üretilen motor, yüksek kaliteli görüntüleri daha hızlı sunar ve makine arayüzünün tepkisini büyük ölçüde artırır.

İllüstrasyon

Sınırsız ifade için etkileyici dinamik aralık

FX6, ISO8003 taban hassasiyetinde aydınlık iç mekanlar ve dış mekanda belgesel çekimi için optimum dinamik aralığı sunar. Gelişmiş ISO 128003 hassasiyet, zorlu düşük ışıklı ortamlar, sabah ve akşam çekimleri için tasarlanmıştır. FX6, birçok durumda insan gözünün algılayabileceğinin de ötesinde 15+ duraklı1 olağanüstü bir dinamik aralık sunar ve renk tonlaması ve post prodüksiyonda görülmemiş yaratıcı özgürlük sağlar.

Doğruluk ve kararlılık için Hızlı Hibrit AF

Geniş alanlı AF, neredeyse karenin tamamında (6274 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF görüntü alanının yaklaşık %89’unu kapsar) kararlı nesne takibi için akıllı takip ve sensörde aşama algılama kullanır. Hibrit AF sistemi, düşük alan derinliklerinde ve 4K (QFHD) kalitesinde 120p yüksek kare hızlarında çekim yaparken dahi hassas netleme sunar5.

Örnek görüntü
Örnek görüntü

Gerçek Zamanlı Eye AF ve Yüz Algılama desteklenir

Gerçek Zamanlı Eye AF ve Yüz Algılama; röportajlar, etkinlikler ve insanların hassasiyetle netlenmesinin önemli olduğu yerlerde doğru, istikrarlı netleme sunar. Sofistike gerçek zamanlı işleme, nesneler dik açılarda yukarı veya aşağı baksa dahi isabetli göz netlemesi sağlar; operatörün sadece en iyi çekim kompozisyonuna odaklanmasına olanak tanır.

Kullanım görüntüsü

Tek başına çekim yapanlar için güçlü netleme kontrolü

7 seviye arasından seçilebilen AF Geçiş Hızı ve 5 seviye arasından seçilebilen AF Nesne Değiştirme Hassasiyetiyle, nesne değiştirirken veya örneğin kabin netlemesi yaparken yaratıcı düşüncelerinizi daha iyi aktarabilirsiniz.

Kullanım görüntüsü

Lens halkasıyla AF nesne seçimi

AF Yardımı işlevi açıkken, netleme halkası döndürülerek anında otomatik netlemeden manuel netlemeye geçilebilir; böylece farklı bir nesne çabucak seçilebilir. Otomatik netleme, kullanıcı lens netleme halkasını döndürmeyi bıraktığı anda devam eder.

Örnek görüntü

Otomatik netleme alanı/konumu

Otomatik netlemede, Esnek Spot, Bölge, Geniş gibi alanlar arasından hedef alanı ayarlayabilir ve sadece LCD monitöre dokunarak çekim sırasında hedef alanın konumunu çabucak değiştirebilirsiniz.Her karenin net olduğu 4K6 120 fps

Yüksek Kare Hızlı çekimler, günlük aksiyonları zarif hareketlerden oluşan görsel bir şölene dönüştürebilir. FX6, 4K (QFHD) çözünürlükte saniyede 120 kareye (fps) kadar çekim yapar. Hızlı ve Ağır (S&Q) modları, 1 ila 120 fps’te yakalanan kare hızı üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar ve hassas film anlatımları ve 5 kata kadar muhteşem Süper Ağır Çekim (24 fps çıkış) sunar.https://www.youtube.com/embed/mt17LFPFgyw?autohide=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.sony.com.tr&modestbranding=1&enablejsapi=1&showinfo=0&wmode=transparent&controls=1&rel=0&hl=tr&cc_load_policy=0&widgetid=4

Ürün görüntüsü

Sony E mount lenslerle otomatik netleme

Zorlu sinematografi uygulamaları için birinci sınıf optik performans ve çalışma sunan Sony E mount lenslerle akıcı, hızlı otomatik netlemeyi deneyin. Sony E mount lenslerdeki eşsiz aktüatör teknolojisi, daha hızlı ve hassas AF performansı sağlayarak yaratıcı girişimlerinizi destekler.Uyumlu Sony lenslere bakınDahili elektronik değişken ND filtresi

FX6’da, dahili olarak Sony’nin eşsiz elektronik değişken nötr yoğunluklu (ND) filtresi bulunur. Geleneksel optik ND filtrelerin aksine, FX6’daki elektronik ND filtre, doğrusal olarak 1/4ND ile 1/128ND arasında kontrol edilebilir veya otomatik olarak ayarlanabilir. Değişken ortamlar için ideal olan bu özellikle, aydınlatma koşulları değiştikçe filtre değiştirmenize veya alan derinliğini korumanıza gerek kalmaz.

Hafif, modüler ve sağlam

Son derece hafif 0,89 kg’lık gövdesine rağmen, magnezyum alaşımlı FX6, gerçek çekimin zorluklarına yeter de artar. Çıkarılabilir Akıllı Kol, önemli işlevleri parmak uçlarınıza getirir ve tek bir düğmeyle kolayca ayarlanabilir.

Kullanım görüntüsü

Al ve çek mobilite

Düşük açılı çekim için ideal olan akıllı taşıma kolu, FX6’nın modüler tasarımının bir parçasıdır. Gimbal’e, drone’a veya sualtı muhafazasına takmak gibi, her uygulamada yeniden yapılandırma yapmak çok kolaydır.

İllüstrasyon

Hafiflik ve yüksek dayanıklılık için magnezyum gövde/çerçeve

Zorlu ortamlarda güvenilir performans için ana gövde, kapaklar ve üst kol üretim sırasında test edilmiş, hafif magnezyum alaşımdan üretilmiştir. Ana çerçeve, mobiliteyi en üst düzeye çıkarmak için minimum ağırlıkla yüksek güç ve dayanıklılık elde eder.Termal kapanmayı önleyen mimari

Özel havalandırma sistemi ve kasa tasarımı, yüksek kare hızlarında ve 4K (QFHD) çözünürlüklerde çekim yaparken termal kapanmayı7 önlemeye yardımcı olur. Soğutucu sayısı, hava giriş ve çıkış deliklerinin şeklinin yanı sıra düşük gürültülü fanın8 ve hava akışı yollarının yeri de optimum havalandırma elde etmek için hassasiyetle hesaplanmıştır.

İllüstrasyon
Örnek görüntü

10 bit 4:2:2 kayıt

Görüntü kademeleme, sonradan işleme ve kompozisyonda çok daha fazla esneklik için 10 bit derinlik ve 4:2:2 renk örneklemenin sunduğu muhteşem zenginlikle doğrudan fotoğraf makinesinde kayıt yapın.

İllüstrasyon

Tamamen dahili kodlama imkanı

Uzun GOP ile birlikte dahili All-Intra kodlama da sağlanır. Bu, 600 Mb/sn’ye varan bit hızlarında her kareyi bağımsız olarak kodlayarak karmaşık hareketleri daha doğru yakalar ve daha verimli düzenleme iş akışları sağlar.
[1] All-Intra (All-I) [2] Uzun GOP [3] Görüntü Grubu

Kullanım görüntüsü

16 bit RAW SDI çıkışı 

Zorlu post prodüksiyon iş akışları için, uyumlu harici kaydedicilere SDI bağlantısı ile 16 bit RAW çıkışı kullanılabilir; XAVC-I dosyalar da kamera içinde aynı anda çekilir. RAW video çıkışı, 59,94 / 50 / 29,97 / 25 / 24 / 23,98 kare hızı seçenekleriyle görüntü sensöründen 4096×2160 veya 3840×2160 veridir9.

Örnek görüntü

Yaratıcı iş akışlarına uyan çekim modları

FX6, kamera içinde muhteşem görünen çekimler üreten S-Cinetone’a benzer ön ayarlı çekim modları veya post prodüksiyon için mükemmel pozlamalı görüntüler çeken Cine El moduyla S-Log3 / S-Gamut3 sunar.

Örnek görüntü

Sahne Dosyası yerinde kolay görünüm değişimi sağlar

SDR çekim için dört (S-Cinetone, Standart, Fotoğraf, ITU709) ve HDR için iki (HLG Live, HLG Natural) ön ayarlı sahne dosyası tipi, post prodüksiyon olmadan tercih ettiğiniz görünüme yönelik de içe aktarılan 3D Kullanıcı LUT’leri için 16 yuva bulunur.

Ürün görüntüsü

Muhteşem akıllı kol ve akıllı taşıma kolu

Sony’nin ergonomik Akıllı Kolunda ve Akıllı Taşıma Kolunda kolay tek düğmeli ayar yapabilirsiniz. Zum, kayıt ve atanabilir kontrol düğmelerinin yanı sıra iris kontrolüne uygun bir kadranla rahatça saatlerce çalışabilirsiniz.

Ürün görüntüsü

Profesyonel bağlanabilirlik

12G-SDI ve HDMI çıkışları, uzak arayüz, çoklu kamera senkronizasyonu için TC konnektörleri ve akıcı veri iş akışlarını desteklemek için SuperSpeed USB 5 Gb/sn (USB 3.2) gibi çeşitli profesyonel arayüzler bulunur.

Ürün görüntüsü

Çoklu Arayüz (MI) Yuvası

Sony’nin Çoklu Arayüz (MI) Yuvası, örneğin UWP-D21 veya UWP-D22 kablosuz mikrofon sistemleri gibi uyumlu Sony aksesuarları için güç, sinyal ve anahtarlama bağlantıları sağlar.

Ürün görüntüsü

Dört kanallı ses girişi ve kayıt için destek

Dört kanallı ses girişi, harici mikrofonlar ile dahili mikrofonun aynı anda çekim yapmasını sağlar. UWP kablosuz mikrofonlar veya XLR-K3M gibi XLR ses adaptörleri de MI Yuvasıyla kullanılabilir.

Ürün görüntüsü

Çift XLR girişi ve gelişmiş ses özelliği

FX6’nın kolunda, harici profesyonel mikrofonların bağlanması için iki adet bağımsız ses girişi, kolay erişimli XLR konnektörleri bulunur. MI Yuvası üzerinden UWP serisi kablosuz mikrofonlar da bağlanabilir.

Ürün görüntüsü

Yüksek çözünürlüklü 2,76 milyon noktalı esnek LCD panel

3,5 inç LCD ekran, zorlu çekim koşullarında hassas manuel netleme sağlar. Hem montaj yerlerinin hem de açılarının esnek konumlandırması, çeşitli tercihlere ve ekipmanlara uygun rahat çekim imkanı sunar.

Ürün görüntüsü

Dokunmatik işlemle hızlı menü kontrolü

LCD ekranda, hızlı erişimli bir kontrol menüsü bulunur. Tek bir dokunuşla codec, görüntüleyici tarama modu, görüntü boyutu ve frekansı, taban ISO/hassasiyet, çekim modu ve ses seviyesi değişikliği yapabilirsiniz.

Ürün görüntüsü

Çift CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

Çift ortam yuvası, CFexpress Type A kartların yanı sıra hızlı tampon temizleme ve veri yönetimi için geleneksel SDXC UHS-I ve UHS-II kartları da destekler. Eş zamanlı, yedekli, aralıklı ve proxy modları desteklenir.Yüksek mobilite için ağ bağlantısı

Wi-Fi® bağlanabilirliği, akıllı telefon veya tablet üzerinden uzaktan kumanda ve Content Browser Mobile uygulaması gibi bir dizi gelişmiş kablosuz prodüksiyon özelliği sağlar. NFC Tek Dokunuş veya manuel eşleştirmeyle kolayca bağlanın.

İllüstrasyon
İllüstrasyon

Meta veriler Catalyst ile düzenlemeyi kolaylaştırır 

FX6, üç tip meta veri kaydeder: görüntü sabitleme, klip işareti ve makine döndürme. Bunlar Sony’nin ücretsiz Catalyst Browse veya uygun fiyatlı Catalyst Prepare yazılımlarıyla önizleme veya düzenleme hazırlığında işe yarayabilir.
[1] Çekim [2] Düzenleme

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir