Anasayfa » HDR yapma Programları

HDR yapma Programları

hdr_yapma_programlari

HDR yapma Programları, HDR nedir? High Dynamic Range (HDR)
Bir fotoğrafta karanlık yüzey ile aydınlık yüzey arasındaki ışık farkı o fotoğrafın Dinamik Kademesini belirler. SLR veya DSLR makinaların algılayabileceği ışık şiddeti, belirli sınırlar içerisindedir ve bu değerdeki fotoğraflar LDR ( Low Dynamic Range ) olarak adlandırılır.
Son yıllarda yapılan araştırmalar ve geliştirmeler sonucunda fotoğrafın dinamik kademesi proğramsal yoldan artırılmıştır.
Fotoğraf makinesi ile kadrajımız içinde kalan ve farklı ışık değerlerine sahip bir karede hiçbir zaman dengeleme sağlayamayız. En parlak veya en karanlık bölge ne kadar optimize edilse de LDR sınırları içinde kalacağı için istenen neticeyi vermeyecektir. İşte bu noktada farklı ışık değerlerinin optimize edilmesi ve kadrajımız içinde kalan her noktanın (ister gölgede, ister ışıkta kalan yüzey ) patlama veya kararma yapmadan en iyi şekilde algılanması için dinamik aralığımızın yardımcı bir programla yükseltilerek işlenmesine HDR denir.

HDR yapabileceğiniz bazı programların listesi:

1. HDR projects 8 Pro

Gerçekten ilham veren görüntüler bu şekilde yaratılır HDR teknolojisi ile muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. İster basamaklı bir poz serisini ister tek bir resmi çekip işleyin, en ince ayrıntılardan, parlak renklerden ve karşıtlığın muazzam zenginliğinden ilham alın. Görüntülerinizi HDR projelerine yükleyin ve programın görüntüleri bir araya getirmesine izin verin. HDR projeleri tüm işi sizin için yapar. Ardından, en çok beğendiğiniz resim için önerilen 100’den fazla resim arasında arama yapın veya kişisel zevkinize göre resminizi geliştirmeye devam edin. Mükemmel pozlama ile çekim yapmanın daha kolay bir yolu olmadığını garanti ediyorlar.

İndirmek İçin Tıklayınız

2.Photomatix

Yüksek kontrastlı sahnelerin çarpıcı fotoğraflarını oluşturun

Sahneyi gördüğünüz gibi yakalamak için Yüksek Dinamik Aralık (HDR) fotoğrafçılığı deneyin.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

3.Dynamic Photo-HDR

Her türden fotoğraf kusurlarını rötuşlayın

Dinamik Fotoğraf-HDR , bulanık veya aşırı odaklanmış fotoğrafları düzeltmeye yardımcı olan kullanışlı bir araçtır .

Nispeten yeni bir teknolojiye dayalı olarak, bulanıklığı düzeltmek önemli bir görevdir ve geliştiricilerin gittikçe daha fazla odaklanmasını sağlayan bir görevdir. Dinamik Fotoğraf-HDR’nin yaratılmasının nedeni budur.

Dinamik Fotoğraf-HDR, fotoğraf çekenler için ideal bir araçtır, ancak elde ettikleri görüntü hayal ettikleri gibi değildir. Yazılım, fotoğrafları herhangi bir kusur, bozulma ve odak probleminin olabildiğince kolay bir şekilde düzeltilebilmesi için ayarlayabilir. Diğer görüntü düzenleme programlarından farklı olarak , bu Dinamik Fotoğraf-HDR’nin tek amacıdır.

Dynamic Photo-HDR’nin çok güçlü otomatik hizalama, manuel ve otomatik yardım hizalama işlevi , kamera rulosu ve eğimi dahil her tür yanlış hizalamayı düzeltebilen Pin Çarpıtma adı verilen bir şeyle işlev görür .

Fotoğraflarınızda hiç hayalet nesne göründüyse, Dinamik Fotoğraf-HDR bunları tamamen ortadan kaldırabilir – bunlar genellikle fotoğrafınız içinde fotoğraf çekilirken hareket halinde olan nesnelerden kaynaklanır. Ek olarak, pürüzsüz fotoğrafik haritalamadan çok dramatik görüntülere kadar çok çeşitli efektler oluşturabilen bir dizi ton eşleme prosedürü içerir.

Dinamik Fotoğraf-HDR hala çok gelişmekte olan bir teknolojidir, ancak fotoğraflarınızı çarpıcı bir şekilde iyileştirme potansiyeline sahiptir.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

4.MediaChance

Gölgelenme Önleme, HDR Fusion ve Sınırsız Efektlere Sahip Yüksek Dinamik Aralıklı Fotoğraf Yazılımı. Yüksek dinamik aralık oluşturma için güçlü hizalama ve gölgelendirme araçları, altı tonlu eşleyiciler ve çok sayıda post prodüksiyon ayarı, MediaChance’ın Dinamik Fotoğraf HDR’sini HDR görüntüleme için gerçek bir kazanan haline getiriyor.

İndirmek İçin Tıklayınız

5.HDR Light Studio

HDR Light Studio, mevcut 3B yazılımınıza / oluşturucunuza canlı HDRI harita oluşturma ve canlı HDRI dokulu Alan Işıkları ekler. Özel bir aydınlatma arayüzü , renderlarınızı gerçek zamanlı olarak ışıklarla boyamanıza olanak tanır . HDR Light Studio, karmaşık aydınlatma kurulumlarını kolaylıkla oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan büyük bir HDR ışık görüntüleri ve prosedür içeriği kitaplığı içerir.

İndirmek İçin Tıklayınız

6.Luminance HDR

Kolay arayüzü ve hızlı etkin düzenleme istiyorsanız tam size göre bir peogram.

İndirmek İçin Tıklayınız

hdr_yapma_programları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir