Anasayfa » Sony A7S III Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony A7S III Aynasız Fotoğraf Makinesi

alfa7-III


Sony α7S III Aynasız Fotoğraf Makinesi Görselliğin öncüleri için tasarlanmış performansı yüksek bir makine.

Yüksek hassasiyet (409600’e kadar genişletilen ISO), 15 duraklı geniş dinamik aralık, 4K 120p, hızlı ve güvenilir otomatik netleme ve ekstra güçlü görüntü sabitleme dahil olmak üzere üstün Full Frame video performansı sunan α7S III, film yapımcıları için çıtayı bir kez daha yükseltiyor.

Büyük pikseller sayesinde yüksek hassasiyet ve düşük gürültü

Full Frame, 12,1 megapiksel, arkadan aydınlatmalı yeni Exmor RTM CMOS görüntü sensörü; ışık toplama, kablolama ve çıkış optimizasyonu alanının önemli yeniliklerini taşıyor. İki katına çıkan müthiş okuma hızları, bütün hassasiyet aralığında üstün görüntü kalitesi, 15 duraklı geniş dinamik aralık ve düşük jöle etkisi sağlayan sensör, netleme düzlemli aşama algılamalı AF de sunar.

8 kata kadar daha güçlü BIONZ XRTM görüntü işlemcisi

Yeni bir sensör ve eşsiz bir hızla yeni geliştirilen BIONZ XR görüntü işleme motoru 8 kata kadar yüksek işleme gücü sunar. Geleceğe dönük mimarisiyle bu motor, fotoğraf ve videolarda üstün ifade gücü için daha hızlı bir şekilde yüksek kaliteli görüntüler sağlar, ayrıca önemli ölçüde iyileştirilmiş fotoğraf makinesi arabirimi duyarlılığı sunar.

4K 120p’de dahi büyüleyici AF performansı

Yeni Exmor R Full Frame görüntü sensörü ve devrim niteliğindeki BIONZ XR görüntü işleme motoru, konum ve zaman açısından olağanüstü ayrıntı için her zaman etkin nokta atışı AF ve 120 kare/saniyede veya ağır çekimde dahi büyüleyici 4K videolar sunar. Full Frame sensörün sağlayabileceği çözünürlük ve alan derinliğiyle mükemmel sonuçlar elde edilir.

10 bit 4:2:2 kayıt

Görüntü kademeleme, sonradan işleme ve kompozisyonda çok daha fazla esneklik için 10 bit derinlik ve 4:2:2 renk örneklemenin sunduğu muhteşem zenginlikle doğrudan fotoğraf makinesinde kayıt yapın.

Tamamen dahili kodlama imkanı

Artık Uzun GOP ve Tamamen Dahili Kodlama mevcut. Bu özellik dahili veya harici ortama kayıt için karmaşık hareketleri daha doğru yakalamak amacıyla her kareyi 600 Mb/sn’ye varan bit hızlarında bağımsız olarak kodlar ve daha verimli düzenleme iş akışları sağlar.

XAVC HS ile üstün kalite ve daha küçük dosyalar

Yeni XAVC HS kayıt formatı, üstün görüntü kalitesi ve daha küçük dosya boyutları için AVC/H.264 kodlamanın iki katı sıkıştırma verimliliği elde etmek amacıyla HEVC/H.265 kodlamadan yararlanır.

Meşhur hassasiyetimiz genişletilmiş ISO 409600 sunuyor

Serinin meşhur hassasiyeti videolarda ISO aralığını 80’den çarpıcı 409600 düzeyine (standart aralık 80-102400) genişleterek başarı sergiliyor. Gelişmiş ışık toplama ve çıkış optimizasyonu sunan 12,1 megapiksel Full Frame sensör tüm hassasiyet aralığında düşük gürültü sunuyor. Ayrıca adeta zifiri karanlıkta dahi kullanılabilir nitelikte görüntü yakalıyor.

Birinci sınıf sinema kamerası renk biliminden S-CinetoneTM

VENICE gibi CineAlta kameraların ve Sinema Serisi FX9’un geliştirme çalışmalarından gelen, Sony’nin beğenilen S-Cinetone görünümü kullanılarak doğrudan makine içinde sinematik renk elde edilebilir. S-Cinetone, iş akışı olarak post prodüksiyonda tonlama olmadan etkileyici nesne tasviri için hafif vurgu geçişiyle doğal cilt tonları ve orta aralıklı renkler bakımından optimize edilmiştir.

Profesyonel kamerada S-Log3 gama, S-Gamut3.Cine gamı

Profesyonel video kameralarda da kullanılan S-Log3 gama eğrisi ve S-Gamut3.Cine renk gamı, daha akıcı post prodüksiyon iş akışları için daha geniş dinamik aralık ve daha kolay renk eşleştirmesi sağlar. 

HLG (Hibrit Log-Gama)

HLG (Hibrit Log Gama) HDR prodüksiyonu kolaylaştırır, karmaşık post prodüksiyon süreci olmadan 10 bit renk derinliğinden yumuşak tonlamayla fotoğraf makinesinde HLG uyumlu BRAVIA TV’ler için kayıt üretir.

Görüntü kalitesinde iyileşme

Yeni BIONZ XR görüntü işleme motoru; renk üretiminde iyileşme, farklı ışık kaynakları karşısında istikrar, doğal tonlama ve geçişin yanı sıra düşük jöle etkisi sağlar.

16 bit RAW HDMI çıkışı

Talepkâr post prodüksiyon iş akışları için uyumlu harici kaydedicilerle HDMI bağlantısı üzerinden 16 bit RAW çıkış kullanılabilir. XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K ve proxy dosyaları ise eş zamanlı olarak fotoğraf makinesi içinde yakalanır.

Proxy kayıt ile verimli düzenleme

Yüksek bit hızlı 4K video kaydında makinenin içinde (8 veya 10 bit derinliğinde) HD proxy’ler oluşturulabilir. Daha küçük proxy dosyalarında düzenleme yapmak bilgisayar üzerindeki yükü azaltır, nihai 4K sunumu öncesinde iş akışını hızlandırır.

Doğruluk ve kararlılık için Hızlı Hibrit AF

Geniş alanlı AF; akıllı takip ve karenin büyük kısmını kaplayan, sensör üzerinde aşama algılamadan yararlanır. Böylece 4K’da düşük alan derinliğinde ve 120p kare hızlarında hareketli nesneleri çekerken dahi yüksek kaliteli E mount lenslerle birlikte en ince ayrıntısına kadar son derece doğru ve tutarlı AF performansı sergilenir.

Tek başına çekim yapanlar için güçlü netleme kontrolü

7 seviyeli AF Geçiş Hızı ve 5 seviyeli AF Nesne Değiştirme Hassasiyeti sayesinde nesneler arasında geçiş yaparken veya örneğin sıralı netleme yaparken yaratıcı yönünüzü daha iyi ortaya çıkarın. Manuel netleme yaparken dahi tek dokunuşla AF’yi geçici olarak etkinleştirebilirsiniz.

Videolar için Gerçek Zamanlı Eye AF

Profilde ve kısmen gizlenmiş yüzde performansı %30 artırılan Gerçek Zamanlı Eye AF, yapay zekadan yararlanarak gözler için nokta atışı netleme hassasiyeti sağlar. Güçlü göz takibiyle düşük netleme derinliğinde dahi kompozisyona odaklanın. 

Sezgisel ve dokunmatik Gerçek Zamanlı Takip

Gerçek Zamanlı Takip, nesneyi takip etmek için nesne rengini, deseni, derinliği ve yüz bilgilerini analiz eder. Dokunmatik Takip, LCD ekrana dokunulduğunda nesneyi sezgisel ve otomatik olarak takip eder. 

Sezgisel ve dokunmatik Gerçek Zamanlı Takip

Gerçek Zamanlı Takip, nesneyi takip etmek için nesne rengini, deseni, derinliği ve yüz bilgilerini analiz eder. Dokunmatik Takip, LCD ekrana dokunulduğunda nesneyi sezgisel ve otomatik olarak takip eder. 

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme

Son derece hassas görüntü sabitleme ünitesi ve cayro sensörü, 5 eksenli optik görüntü sabitleme sağlar.

Elde çekim için Aktif Mod

Yeni Aktif Mod video çekiminde yüksek sabitleme sağlar. BIONZ XR işlemci, makine titremesini hassas şekilde ölçüp optik olarak telafi ederek görüntü kalitesini korur. Alanın kısıtlı olması nedeniyle gimbal kullanılamayan ortamlarda, yürürken ve 4K çözünürlükte elde çekim yaparken dahi istikralı videolar elde edebilirsiniz.

Net ses kaydı için dijital ses arayüzü

Çoklu Arabirim (MI) Yuvasına eklenen dijital ses arabirimi, doğrudan 24 bit giriş sağlar. 48 kHz/16 bit 2 kanalın yanı sıra isteğe bağlı XLR-K3M adaptör kiti kullanıldığında 48 kHz/24 bit 2 kanal ve 48 kHz/24 bit 4 kanal ayarları mevcuttur.

Güvenilir kayıt için benzersiz ısı yayılımı

Görüntü sabitleme ünitesine benzersiz Sony Σ (sigma) şekilli grafit soğutucu entegre edilmiştir. Bu sayede ısı, 5 kat daha etkili şekilde yayılarak, görüntü sabitlemeyi bozmadan daha uzun kayıt süresi sağlar.

Video çekiminde rahatlık

Profesyonel kullanıcılardan gelen geri bildirimlere yanıt olarak, her çekim konumunda daha iyi kullanılabilirlik sunmak amacıyla VİDEO düğmesi üst kısma yerleştirilmiştir. Ayrıca mod kadranı düzeni ve geçiş hızı da iyileştirilmiştir.

Yüksek ISO hassasiyeti

Son derece geniş standart ISO 80-102400 aralığına (fotoğrafta 40-409600’e genişletilebilir) sahip olan α7S III, muhteşem yaratıcılık fırsatları sunar. Yeni geliştirilen görüntü sensörü ve görüntü işleme algoritmaları, adeta zifiri karanlıkta yapılan çekimlerde dahi önceki α7S II modelinden çok daha net görüntü ve daha doğal doku üretir.

Fotoğraflar için Hızlı Hibrit AF

Hızlı Hibrit AF sistemi, hız ile hassasiyeti buluşturur. 759 netleme düzlemli aşama algılamalı sensörlere ve görüntü alanının büyük kısmına dağılan 425 kontrast algılama noktasına sahip olan α7S III, nesnenizi kare genelinde hızlıca bulup takip eder.

Olağanüstü kesintisiz çekim performansı

Dilediğiniz mekanik veya elektronik deklanşörü kullanarak AF/AE takip ile 10 fps’e kadar kesintisiz seri çekim yapın. 1000 kareyi aşkın sıkıştırılmamış kesintisiz RAW çekim ile belirleyici anları yakalayabilirsiniz.

Düşük ışıkta netleme için yüksek hassasiyetli AF

AF algoritmasındaki gelişmeler sayesinde α7S III, nesnelerin çıplak gözle güçlükle görülebildiği EV-6’ya varan loş aydınlatma koşullarında otomatik netleme yapabilmektedir.

Yeni sensör ve motor ile daha yüksek fotoğraf kalitesi

Yeni geliştirilen görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru, fotoğraflarda başta cilt tonları olmak üzere renk üretiminde ve doku tasvirinde iyileşmeler sunuyor. 

Yeni HEIF formatı ve HLG görüntü yakalama modu17

JPEG’den daha iyi görüntü kalitesi ve daha yüksek sıkıştırma verimliliğinin yanı sıra 10 bit renk sunan HEIF görüntü dosyası biçimi desteklenir. HLG modunda Yüksek Dinamik Aralıklı fotoğraflar yakalanıp uyumlu televizyonlarda görüntülenebilir.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

Her iki kart yuvası da yüksek bit hızında kayda ve hızlı tampon bellek temizliğine olanak tanıyan ultra hızlı CFexpress Type A kartları ve SDXC UHS-II kartları desteklemektedir. Paralel kayıt ve Sıralı kayıt da yapılabilir.

Konforlu video çekimi için çok açılı LCD monitör

Çok açılı, 1,44 milyon noktalı, 3.0 tipi dokunmatik ekran, yandan açılan tasarıma sahiptir, böylece gimbal veya sabitleyiciler üzerine monte edildiğinde esnek konumlandırma ve gelişmiş görünürlük sağlar.

9,44 milyon noktalı18 yüksek çözünürlüklü elektronik vizör

Yeni EVF; çözünürlük, kontrast ve renk açısından sınıfının en iyisidir. Ayrıca dünya lideri 0,9x vizör büyütme, 41° diyagonal görüntü alanı ve 25 mm yüksek bakış noktasına sahiptir.

Gelişmiş çalışma

Menünün yapısı, hem profesyonel fotoğrafçılar hem de videograflar tarafından alınan geri bildirimi yansıtacak şekilde yeniden tasarlanmıştır. Fotoğraf makinesi ayarları artık daha sezgiseldir ve makine ayar değişikliklerine daha duyarlıdır.

Yeni menü yapısı

En talepkâr profesyonel kullanıcılarımızın istekleri doğrultusunda, bir bakışta daha iyi okunabilirlik ve menüde daha az gezinme ihtiyacı sağlamak üzere menü yapısında önemli değişiklikler yapılmıştır.

Sezgisel dokunmatik kullanım

Menü ekranı dokunmatik olarak kullanılabilir. Oynatma ekranı ise kaydırma ve sıkıştırarak zum özelliği sunar. Ayrıca dokunmatik işlevlerin çekim sırasında kullanılabilirliği iyileştirilmiştir.

5 GHz Wi-Fi uyumlu

Uzaktan kullanım, kablosuz önizleme ve hem fotoğraflar hem de videolarda daha hızlı ve daha istikrarlı veri aktarımı için 2,4 GHz’in yanı sıra, 5 GHz Wi-Fi® bağlantısı sunulmaktadır.

Kablolu LAN bağlantısı

1000BASE-T kablolu LAN bağlantısı, parazite yatkın karmaşık ortamlar veya yüksek bant genişliği ihtiyaçları için kullanılabilir. Bunun için uyumlu bir USB-Ethernet adaptör kablosu fotoğraf makinesinin USB Type-C® bağlantı noktasına bağlanmalıdır.

Uzaktan önizleme ve çekim

Daha verimli iş akışları ve zorlu ortamlarda çekim imkanı için geliştirilen Imaging Edge MobileTM ile bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden kablolu ya da kablosuz uzaktan çekim yapmak mümkündür.

Imaging Edge MasaüstüTM

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge Masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. “Remote” ile PC ekranından çekimi kontrol edip canlı izleyin, “Viewer” ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; “Edit” ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonlarınızı daha verimli yönetin.

Sony için Capture One

Ödüllü ücretsiz düzenleme yazılımı Capture One Express (for Sony); RAW geliştirme, kolay yönetme ve güçlü düzenleme araçları sunar. Daha da fazla düzenleme aracı ve cihaza bağlı çekim özelliği için ayrıca Capture One Pro (for Sony) mevcuttur.

Sony Alfa7 S3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir