Anasayfa » Sony FDR-AX700 4K HDR Video Kamera

Sony FDR-AX700 4K HDR Video Kamera

Sony-FDR-AX700

Sony FDR-AX700 4K HDR Video Kamera ile Gördüğünüz şeyi tam istediğiniz şekilde kaydedin.

1.0 tipi yığma yapılı Exmor RS™ CMOS görüntü sensörü sayesinde, gerçeğe yakın 4K HDR (HLG) görüntülerle hayatı gördüğünüz gibi yakalayın. Hızlı Hibrit AF sisteminin rakipsiz performansı, otomatik netlemenin ve AF takibinin olağanüstü derecede hassas, duyarlı ve güvenilir olmasını sağlar; böylece kısa süren aksiyonun olağanüstü görüntülerini yakalamak için her şansa sahip olursunuz. Hizmetinizde olan bu kadar profesyonel özellikle, bu Handycam®’in çekim hedeflerinizi götürebileceği yerin sınırı yok.

Rakipsiz AF performansı

273 aşama algılama otomatik netleme noktasına sahip, olağanüstü derecede hassas AF sistemi, karenin herhangi bir yerindeki hareketli trenler gibi hızlı nesnelere ve çevik hayvanlar gibi beklenmeyen nesnelere ısrarla kilitlenip bunları izleyebilir. Güçlü, yüksek hızlı BIONZ X görüntü işleme motoru ve gelişmiş yeni video AF algoritması ile FDR-AX700, Handycam® ürün grubunda daha önce görülmemiş kadar yüksek hız, hassasiyet ve esneklikle netleme sunar.

Geniş otomatik odaklama kapsamı

Görüntü alanının yaklaşık %84’ünü yoğun bir şekilde kaplayan, 273 adede varan aşama algılamalı AF noktası ile yığma yapılı Exmor RS™ CMOS sensör, çekim karesi genelinde hassas nesne takibine olanak sağlar.

Hızlı AF yanıtı

BIONZ X görüntüleme motoruna sahip Hızlı Hibrit AF sistemi, hızlı hareket eden nesnelerde bile yüksek hızlı netleme için geniş alanlı aşama algılamalı AF sensöründen alınan verileri verimli bir şekilde işler.

Güvenilir nesne takibi

Yüksek hızlı veri okuma ve işleme performansı kombinasyonu ve özellikle video kaydı için tasarlanmış yeni AF algoritması, hassas ve güvenilir hızlı nesne takibi sunar.

Gerçekliği son teknolojiyle yakalayın

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisi, 4K’nın yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine uygun, çok daha geniş bir renk ve parlaklık aralığı ortaya çıkararak görsel bir devrim yaratır. FDR-AX700, Hibrit Log-Gama (HLG) kayıt ile, ekstra işleme gerekmeden, bu büyüleyici HDR görüntülerin çekilmesini kolaylaştırır. USB kablosuyla video kamerayı HLG uyumlu bir Sony TV’ye bağlayın ve hemen keyfini çıkarın.

4K HDR logosu

Gelişmiş video prodüksiyonu için tasarlandı

Çeşitli manuel kontroller, ergonomik düğme ve kol tasarımı ve akıcı elde çekim için geniş, tahterevalli tipi zum kolu ile video prodüksiyonunda kontrolü ele alın. Yüksek çözünürlüklü elektronik vizör ve LCD dokunmatik panel, hassas ayrıntılarla çekimleri önizlemeyi ve takip etmeyi kolaylaştırır. Çift bellek kartı yuvası, uzun sıralı kayıt veya eş zamanlı yedek kayıt için çok yönlü ve elverişlidir.

Yüksek çözünürlüklü OLED vizör

2.359.000 noktalı, yüksek çözünürlüklü OLED Tru-Finder™ elektronik vizör, parlak güneş ışığında bile yüksek kontrast, doğru renk ve mükemmel görünürlük sağlar.

Ekstra İnce LCD

3.5 tipi Ekstra İnce LCD dokunmatik panel (1555k nokta), net ve canlı görüntüler sunar ve ekrana dokunarak otomatik netleme noktası seçmenizi sağlar.

Daha işlevsel, gelişmiş menü

Sony profesyonel video kameralardan uyarlanan menü sistemi, gelişmiş kontrollere ve canlı ayar önizlemesine hızlı erişim sunar.

Çok yönlü, profesyonel stilde işlevler

Geniş gama ve renk alanı özelleştirme aralığı, profesyonellerin post prodüksiyon iş akışlarında yaratıcı esneklik için kullandığı S-log2 ve S-log3 profillerini de içerir. Ayrıca 960(NTSC)/1000(PAL) fps’ye varan değişken kare hızlı kayıtla, ağır çekim videoların oynatımında olağanüstü ayrıntıları görebilirsiniz.

S-log2 / S-log3 

S-log2 ve S-log3 gama eğrileri, daha geniş parlaklık ve renk aralıklarının yakalanmasını sağlar ve sonradan işleme potansiyelini güçlendirir. Ücretsiz LUT’lar (Taramalı Tablolar) da mevcuttur.
[1] Video Seviyesi (%) [2] %18 Griden Göreli Duraklar [A] %18 Gri [B] %90 Beyaz [C] %90 Beyazın %1300’ü

Resim profili

Belirli bir görünümü veya prodüksiyon şartını çabucak elde etmek için renk, ayrıntı ve gama ayarı yaparken zaman kazanmak için önceden yapılandırılmış ve özelleştirilebilir görüntü profillerini kullanabilirsiniz.

Zebra işlevi

Bu kullanışlı araç, S-log gama çekimi yaparken bile ayarlanabilir bir zebra şerit modeliyle doğru ve aşırı pozlama olan alanları gösterir.

Vizyonunuzu gerçek zamanlı hareketin ötesinde ifade edin

Süper Ağır Çekim ve Ağır ve Hızlı Çekim, 40 kata kadar süper ağır çekimde en hızlı aksiyondan, 1 fps’de 60 kata kadar hızlı video çekimlerine kadar çok çeşitli hızlarda kayıt yapmanızı sağlar.

ÖZELLİKLER VE TEKNİK NİTELİKLER

Gerçeğe yakın 4K HDR (HLG) görüntülerle hayatı gördüğünüz gibi yakalayın. Hızlı Hibrit AF özelliğinin rakipsiz performansı, otomatik netlemenin ve AF takibinin olağanüstü derecede hassas, duyarlı ve güvenilir olmasını sağlar. Hızla akan aksiyonun muhteşem çekimlerini yakalamanız için daha çok fırsatınız olacak; bu Handycam’in çekim hedeflerinizi götürebileceği yerin sınırı yok.

  • 4K HDR (HLG) kaydı
  • 29,0 mm geniş açılı ZEISS Vario-Sonnar T* lens
  • 273 adede kadar aşama algılamalı AF
  • Çok yönlü manuel ayarlar
  • 960(NTSC)/1000(PAL) fps’ye kadar süper ağır çekim

SENSÖR TİPİ1.0 tipi (13,2 mm x 8,8 mm) yığma yapılı Exmor RS CMOS sensör

EFEKTİF PİKSEL (VİDEO)Yaklaşık 14,2 M piksel (16:9)

OBJEKTİF TİPİZEISS Vario-Sonnar® T*

OPTİK ZOOM12x

NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM4K: 18x, HD: 24x

EKRAN TİPİ8,8 cm (3.5 tipi) Xtra Fine LCD™ ekran (1555K) Geniş (16:9)

Sony FDR-AX700

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir