Anasayfa » Youtuber ve Vlogger için en kullanışlı Ekran görüntüsü alma programları

Youtuber ve Vlogger için en kullanışlı Ekran görüntüsü alma programları

ekran_kaydi_alma_programlari
Ekran görüntüsü alma (Screen Recorder and Video Editor) programları.

Gelişen teknolojiler ve dijital çağın başlamasıyla bilgi akışı videolu dersler haline geldi. İster eğitim içerikli olsun ister gezi içerikli olsun paylaşımlar bazen video kameralar yerine ekran görüntüsü paylaşmayı gerektirmekte. Bilgisayar ekranında anlatılan bir program yada görsel ekran kaydı alınarak video hazırlanmaktadır. En kullanışlı ve arayüzü güçlü ekran görüntüsü (ScreenShot) alabilen programların listesi aşağıdadır. Size en uygun olanını seçerek ekran kaydı almaya başlayabilirsiniz.

1.Camtasia

Oldukça kullanışlı ve birçok özelliği bünyesinde barındıran program çok tercih edilen programlar içerisinde yer almaktadır.

Camtasia Studio, bir görsel iletişim şirketi olan TechSmith tarafından geliştirilmiştir. Camtasia Studio tek bir yazılım değil bir yazılımlar topluluğudur. Video görüntülerinden oluşan eğitimlerin hazırlanmasında kullanılan Camtasia Studio ile ekranınızın tümünü, belli bir bölgesini ya da seçtiğiniz bir pencerenin içeriğini kaydedebilir (pencereyi seçtiğinizde menüleri ve kenarları kaydetmeyebilirsiniz) daha sonra bu görüntülere ses (kayıt yaparken de ses alabilirsiniz), resim, yazı, otomatik tarih, saat, süre, simge ekleyebilir, istemediğiniz kısımları çıkarabilir ve CD üzerinden çalışacak dersler hazırlayabilirsiniz. Eğer ders birden fazla videodan oluşuyorsa Camtasia Studio içerisindeki MenuMaker adlı yazılımla herhangi bir kodlama işlemi yapmadan menü hazırlayabilirsiniz. Menü CD takıldığında otomatik olarak görüntülenir ve kullanan kişi istediği eğitimi izleyebilir.

İndirmek İçin Tıklayınız

2.OBS Studio

OBS Studio, ekran görüntüsünü video olarak kaydedebileceğiniz ve canlı yayın olarak da kullanabileceğiniz ücretsiz, açık kaynak ve çapraz platform bir yazılımdır. Başta, özellikle oyun yayıncılığı yapanların en çok kullandıkları Twitch.tv ve YouTube olmak üzere Hitbox.tv, DailyMotion, Connectcast.tv, CyberGame.tv, CashPlay.tv için oyun, sanat ve eğlence aktivitelerinizi paylaşmak için de OBS Studio’yu kullanabilirsiniz.
Profesyonel videolar üretmenizi sağlayan birçok özelliğe sahip. Örneğin Studio Mode ile canlı yayınınızı açmadan önce önizleme özelliği sayesinde gereken ayarları yapabiliyorsunuz. Kısayol tuşları ayarlayarak yayını durdurma, başlatma veya kayıt etme, ekranlar arasında geçiş, ses kaynaklarını kısma gibi ayarları yapabilirsiniz.
OBS Studio’nun kullanımı, yeni başlayanlar için video kayıt ve yayın ayarları yapması basit arayüzü sayesinde oldukça kolay.
OBS Studio’nun Özellikleri:

  • Twitch, Youtube Gaming vb platformları destekler
  • Açık ve koyu renkli temalar sayesinde özelleştirme imkanı sağlar
  • Paneli sayesinde ayarları hızlıca yapabilir
  • Gerçek zamanlı video/ses kaydı yapılabilir
  • VST eklenti desteği
  • Ve daha fazlası

İndirmek İçin Tıklayınız

 

3.Bandicam

Bandicam; Bandisoft firması tarafından bilgisayar kullanıcılarına sunulmuş bir masaüstü ekran hareketlerini kayıt etme yazılımıdır.Bandicam Ekran Kaydedici, ekran, oyun ve web kamerası yakalama için en iyi kayıt yazılımı.

Bandisoft firması Abd menşeli bir firmadır.

Bandicam programıyla ne yapabilirsiniz?

1. Yüksek kaliteli Oyun videosu kayıt edebilir,

2. Video capture yapabilir,

3. Masaüstü ekranınızın video kaydını alabilirsiniz.

4. Görüntü yakalama özelliğini kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

5. Masaüstünün bir bölümünü kayıt edebilme.

Bandicam programının özellikleri nelerdir?

1. 24 saat aralıksız video kaydedebilme,

2. Küçük boyutta videolar oluşturabilme,

3. 2560×1600 çözünürlüğünde video kaydedebilme,

4. Youtube’a video dönüştürmeden video aktarabilme,

5. Videolarda dosya boyutu sınırlaması olmaması.

Bandicam programının dezavantajı nedir?

Bandicam programının dezavantajı programın ücretli olmasıdır. Ücretsiz sürümüde bulunana Bandicam programının ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar bulunmaktadır.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

4.Wondershare democreator

Profesyonel düşünenler için harika bir ekran kaydı alma programı.

Sunum Kaydı : Verileri ekibinize rapor etmek veya müşterilere bir ürünü göstermek için sunumlarınızı hızlı bir şekilde anlatımlarla yakalayın.

Eğitim Kursları : Karışık ve ters çevrilmiş sınıflar, öğrenci ödevleri ve profesyonel gelişim için çevrimiçi kurslar veya eğitim videoları oluşturun.

Eğitim Videoları : Hikayenizi anlatmanın daha iyi bir yolunu mu buldunuz? Uzmanlığınızı, yaşam deneyiminizi ve daha fazlasını paylaşmak için ekranınızı veya web kameranızı DemoCreator ile kaydedin.

Oyun Kaydı : Bir oyundaki en iyi anı yakalayın, anlatımlar ve incelemeler ekleyin, oyun deneyimlerinizi dünyayla paylaşın.

Hızlı Düzenleme ile Daha Yaratıcı Video Elde Edin

Ekran kaydedicimiz ayrıca videoyu daha yaratıcı hale getirmek için kullanımı kolay düzenleme özellikleri sunar. Video hızını kesebilir, kopyalayabilir, hızlandırabilir / yavaşlatabilir, kenarlığı ayarlayabilir, birleştirebilir, sesi değiştirebilir ve daha fazlasını istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

İndirmek İçin Tıklayınız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir