Anasayfa » Fotoğrafları Panoramik Yapma Programları

Fotoğrafları Panoramik Yapma Programları

panoramik-fotograf

Panoramik Fotoğraf nedir?

Panoramik fotoğraf; normal açılı fotoğraflardan daha geniş bir görüş açısı elde etmektir. Geniş alanı kapsayan manzara çekimleri yapmanızı sağlar.

Bir panorama çekimi yapmak için kamera görüş alanımızda bulunan nesnelerin birden fazla fotoğrafını çeker ve bunları tek bir fotoğrafta birleştiririz.

Panoramik Fotoğraf yapma programları:

Hiç kuşkusuz profesyonel çözümler için Photoshop tercih edilmelidir. Sadece panorama fotoğrafı işlemek için Photoshop’u kullanmak gereksiz olacaktır. Bunun yerine doğrudan ve sadece panoramik fotoğraf işleyen programları tercih edilebilir.

1.WidsMob Panorama

WidsMob Panoroama Windows ve Mac için bir panorama yaratıcısıdır. Otomatik gruplama ve otomatik birleştirme ile panoramik bir resim oluşturmanıza olanak tanıyan gelişmiş panoramik dikiş algoritmasını benimser.

Güçlü özellikler, panoramalar yapmak için size kusursuz bir deneyim sağlayabilir. Panoramik bir fotoğraf yapmak için bir dizi fotoğraf ve bir dikiş modu seçin. Ayrıca panoramaları bazı temel parametrelerle de düzenleyebilirsiniz. WidsMob Panorama’nın aşağıdaki ana özelliklerini kontrol edin:

1. Hemen hemen tüm fotoğraf formatlarını okuyun ve kamera RAW dosyaları gigapixel panorama yazılımı ile.

2. Panoramaları farklı gelişmiş algoritmalarla işleyin fotoğraf dikişi yöntemleri.

3. İstenildiği gibi panorama fotoğrafları dikmek için dikiş noktalarını ayarlayın ve parçaları manuel olarak karıştırın.

4. Efektler, filigranlar ve diğer seçenekler gibi bazı temel panorama düzenleme araçlarını sağlayın.

5. En son macOS Big Sur ve Windows 10 ile uyumludur.

6. Fotoğrafları yatay, dikey, döşeme ve 360 ​​derecelik panorama olarak panoramalar halinde dikin.
Win İndir
Mac İndir

2. GIMP

GIMP popüler açık kaynaklı fotoğraf yazılımıdır. Yerleşik panorama özelliğine sahip olmasa da, GIMP’de bir panorama eklentisi mevcuttur. Böylece Windows bilgisayarınızda bir panorama uygulaması olarak kullanabilirsiniz. İşte başlıca özellikler şunlardır:

1. GIMP eklenti uygulamasıyla panoramalar oluşturun.

2. Panorama oluşturma işlemini tamamen kontrol etmenize izin verin.

3. Fotoğrafları hizalamak ve birleştirmek için kontrol noktaları sağlayın. Çıktıyı mükemmel hale getirmek için sadece kontrol noktaları ekleyin veya silin.

4. Karışım boyutunu, renk yarıçapını ve diğer ayarları özelleştirin.

5. Renk dengesi, bozulmayı giderme vb. Gibi bazı otomatik ayarlama seçenekleri sağlayın.

6. Panoramaları GIMP’de kırpma, yeniden boyutlandırma ve diğer filtreler gibi daha fazla özellikle düzenleyin.

3. PanoramaPlus

PanoramaPlus sadece Windows için popüler bir fotoğraf editörü değil, aynı zamanda Windows’ta panoramik bir dikiş makinesidir. Panorama yapmanın otomatik yolu nedeniyle yeni başlayanlar için daha uygun bir yöntemdir.

Farklı versiyonlar var. Başlangıç ​​ücretsiz ve PanoramaPlus X4 fiyatı 28.5 $. Her ikisi de çarpıcı panoramik resimler ve sanal gerçeklik filmleri oluşturmak için çekici özellikler sağlar.

1. Fotoğrafları otomatik olarak seçin, organize edin ve dikin.

2. Panoramik resmin yönünü algılayın ve uygulayın.

3. Video çekimlerinden panoramik resim oluşturma becerisine sahiptir.

4. Kırpma, döndürme vb. Gibi bazı yerleşik düzenleme araçları sağlayın.

5. JPG, PNG, GIF, TIFFve diğer tüm popüler fotoğraf formatları.

4. Autopano Pro

Autopano Pro benzersiz bir panorama Windows yazılımıdır. Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip birinci sınıf fotoğraf birleştirme makinesi, birkaç tıklamayla panoramalar oluşturabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Autopano Giga fotoğrafları algılayabilir ve otomatik olarak panoramaya dikiş atabilir. Dikişten sonra, çıktıyı silip aynı fotoğrafları tekrar dikerseniz, farklı bir panoramik resim elde edersiniz.

Maskeleme aracı ve diğer çoklu önceden birleştirme eklentileri 400’den fazla formatı destekler ve farklı 360 panorama türleri (küresel panorama ve silindirik panorama), bu panorama yazılımının muhteşem özellikleri olmalıdır.

Autopano, panoramaların oluşturulmasını basit, verimli ve kullanımı keyifli hale getirir. Aşağıdaki gibi Panorama Windows sürümünün mükemmel özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı öğrenin.

1. Panoramalar için yalnızca fotoğraf yüklemenizi gerektiren fotoğraf birleştirme yazılımını kullanmak kolaydır.

2. Fotoğrafları otomatik olarak algılar ve panoramik bir fotoğrafa diker.

3. Kontrol noktaları, renk bağlantıları, geometri ve daha fazlası gibi birden çok ayar sağlayın.

4. Net bir panoramik resim elde etmek için, yükseltmek için 130 $ ödemeniz gerekir.

5. Çarpıcı panorama fotoğraflar oluşturmak için yeni renk düzeltme motoru.

6. Büyük panoramalar için düzenleyiciyi açmak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltın.

5. Panoweaver

Panoweaver Normal fotoğraf formatları, RAW dosyaları ve Kübik, Silindirik, Küresel veya tek bir balıkgözü projesi oluşturmak için panorama yazılımıdır ve HDR fotoğrafları. Otomatik dikiş ve manuel dikiş, bu panorama yazılımı tarafından desteklenmektedir.

Yeterli eşleştirme noktası olmadığında, noktaları manuel olarak eşleştirmek ve panoramik fotoğraflar oluşturmak için manuel dikişi de kullanabilirsiniz.

Birleştirme ve yayınlama için gruplama özelliği ve panorama kalitesini mükemmelleştirmek için geliştirme özelliği, panorama yazılımının Pro sürümünde yalnızca 299.95 ABD doları karşılığında mevcuttur.

1. Dikiş Gigapiksel panorama ve GPU hızlandırma.

2. 300 grup görüntü toplu birleştirme ve HDR görüntü birleştirme desteği.

3. Flash, HTML5, SWF ve QTVR turlarına kolay yayınlama.

6. ArcSoft Panorama Maker

ArcSoft Panorama Oluşturucu uçsuz bucaksız manzaraların, şehir silüetlerinin, dağ sıralarının, yemyeşil ormanların, yüksek gökdelenlerin ve basamaklı şelalelerin üst üste binen fotoğraflarını birkaç saniye içinde göz kamaştırıcı panoramik fotoğraflara dönüştürür.

Yazılımın 5 otomatik dikiş modu vardır: Otomatik, Yatay, 360, Döşeme ve Dikey. Ancak, bu yazılım artık güncellenmedi, bu nedenle herhangi bir sorununuz varsa, düzeltmenin bir yolu yoktur.

1. Hem fotoğrafları hem de video karelerini panorama olarak dikin.

2. Özel ihtiyaçlarınız için 5 farklı fotoğraf dikiş modu sağlayın.

3. Güçlü medya dosyası yönetimi ve fotoğraf düzenleme özellikleri.

4. Yerleşik çevrimiçi Baskı Hizmeti ile kolayca panorama fotoğrafları yazdırın.

7. Hugin

Hugin, en popüler ücretsiz panorama üreticisi olarak Windows, Mac ve hatta Linux için kullanılabilir. Programı ilk başlattığınızda, bunu görüntülendiği kadar kolay bulabilirsiniz.

En iyi sonucu almak için her zaman kontrol noktalarını bulabilir ve parametreyi düzenleyebilirsiniz. Çeşitli projeksiyon türlerini ve düzenleme özelliklerini destekleyen çok yönlü bir fotoğraf birleştirme makinesi olmalıdır. Dahası, fotoğrafları bir panoramaya dikmek için ücretsiz bir panorama yazılımıdır.

Hugin ile panorama yapmak biraz karmaşık olacağından, şununla başlamanız gerekebilir: Basit modu. Ama bir kez asıldığınızda, yola çıkarsınız. Ayrıca çok sayıda fotoğrafı bir panoramaya koymak için uygun olmayabilir.

1. Hem Çok Katmanlı hem de Gigapiksel için özelleştirilebilirliğe ve gelişmiş işlev desteğine öncelik verin.

2. Seviye tutarsızlığı nedeniyle dalgalı olan çekimleri düzeltin.

3. Çeşitli proje türlerini ve HDR fotoğraf birleştirme işlemini destekleyin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir