Anasayfa » Arduino ile proje yapmaya nereden başlayabilirim?

Arduino ile proje yapmaya nereden başlayabilirim?

arduino-baslangic-seti

Arduino öğrenmek için öncelikle kendinizi bir tartmalısınız. Kendinize soracağınız bazı sorular vardır.

1-Benim Elektronik bilgim varmı? Cevabınız Evet ise ikinci soruya geçebilirsiniz. Cevabınız hayır ise temel elektronik bilgisi sahip olmakla başlayabilirsiniz. Elektronikten kastettiğimiz; Direnç, Led, Dc voltaj gibi temel kavramları ve çalışma mantığını öğreniniz.

2-Temel kodlama dillerinden herhangi birini biliyormuyum? Cevabınız evet ise 3. soruya geçebilirsiniz. Cevabınız hayır ise Kodlama dillerinden bazılarını temel seviyede öğrenmeye çalışınız. C, C#, C++ gibi dillerden birinin temel kullanılma mantığı hakkında bilgiler edininiz.

3- Robotik kodlamaya hazırım artık başlayabilirim. İhtiyacınız olan şey uygun bir yerden Arduino başlangıç seti temin etmek. Bu setin içinde temel elektronik malzemeler ve Arduino Uno kartı bulunur. Denemelerinizde lehim kullanmak yerine yap boz yapabileceğiniz breadbord bulunur, Jumper kabloları, Led, LCd ekran, Sensörler, buzzer, Buton gibi çeşitli denemeler yapabileceğiniz komponentler bulunur. İhtiyacınız olan şey artık küçük küçük projeler yapıp bol bol örnek çalışmalar yaparak kendinizi bu alanda geliştirmek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir