Anasayfa » Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony ALPHA 1 (α1)

Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony ALPHA 1 (α1)

sony_α1

Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony ALPHA 1 (α1),

α misyonu, yaratıcı çalışmalar yapanlara hayallerini gerçeğe dönüştürme gücü vermektir. α1, bu misyonun şimdiye kadarki en saf ifadesidir.

30 fps’te 50 MP

Yeni Sony teknolojisi, yeni yaratıcı olanaklar ve iş akışı için görülmemiş hız ve çözünürlük sunar. 

30 kare/saniyeye kadar 50,1 megapiksel

α1, yüksek çözünürlük ve yıldırım hızının olağanüstü bir kombinasyonunu sunar. 50,1 MP sensörün ultra hızlı okuması, elektronik deklanşör kullanılarak AF ve AE takibiyle, 30 fps’e kadar kesintisiz seri çekim sağlar. Spor çekimleri veya önemli hareketlerin hemen bir anda olup bittiği her durum için idealdir.

Kesintisiz görüş için karartmasız

Nesnenin karartmasız, kesintisiz görünümü anında ve sorunsuzca tepki vermenizi sağlar. EVF, kesintisiz çekimde gecikmeyi en aza indirmek için güncellenmiştir.

Saniyede 120 AF/AE takibi hesaplaması

Hızlı sensör okuması, hızlı ve değişken nesnelerde isabetli AF takibi hassasiyeti için 30 fps seri çekimlerde dahi saniyede 120 AF/AE hesaplaması sağlar. AE gecikmesi 0,033 sn’nin altındadır.
(1) AF/AE hesaplaması (2) Saniyede 60 defa (3) 20 kare/saniye.

Sessiz, titreşimsiz deklanşör

Sessiz elektronik deklanşör, spor çekimlerinde ve gürültü istenmeyen diğer nesnelerde daha büyük fırsatlar sunar. Titreşimsiz çalışma, yüksek görüntü kalitesine katkı sağlar.

Bozulmayı Önleyici Deklanşör

Hızlı sensör okuması, elektronik deklanşör kullanılırken, fotoğraf bozulmasını en aza indirir. BIONZ XRTM motor ve büyük tampon bellek, α9 II’ye göre yaklaşık 1,5 kat daha az bozulma elde eder.

Titremesiz elektronik ve mekanik deklanşörler

Dünyada bir ilk daha, titreme yapmayan elektronik ve mekanik deklanşörler. Elektronik deklanşörün tüm avantajlarıyla, floresan/yapay ışık altında titreme içermeyen çekimler elde edersiniz.

Entegre bellekli yığma yapılı Full Frame 50,1MP Exmor RS™ CMOS sensör

Bu arkadan aydınlatmalı 50,1 MP Full Frame görüntü sensörünün yığma yapılı mimarisi yüksek çözünürlüğe ve hıza katkı sağlar. Ayrı piksel ve devre katmanları ve gelişmiş A/D dönüştürme sayesinde işleme hızı artar.

epyeni mimari ve BIONZ XR görüntü işleme motoru

Yeni BIONZ XR motor, 8 kat daha fazla işleme gücü sunan gelişmiş bir mimariye sahiptir6. Sonuçta olağanüstü görüntü kalitesinin yanı sıra gelişmiş fotoğraf makinesi arayüz tepkisi elde edilir.

Elektronik deklanşörle flaş senkronizasyonu

Bir α fotoğraf makinesinde ilk kez, yığma yapılı CMOS sensörün yüksek okuma hızı sayesinde, elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu yapılabiliyor. Flaşlı çekimde de elektronik deklanşörün tüm avantajlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Çift tahrikli deklanşörle 1/400 sn’ye varan flaş senk.

Dünyanın ilk çift tahrikli deklanşör sistemi, 1/400 sn’ye varan flaş senkronizasyonu sağlar ve dinamik hareketlerin çekilmesini kolaylaştırarak yaratıcılık açısından yeni olanakların kapısını açar.

Nefes kesen çözünürlük ve görüntü kalitesi

Yeni 50,1 MP Exmor RS CMOS sensör, düşük gürültüyle yüksek çözünürlük ve hassasiyet, ayrıca 15 durağa varan dinamik aralık sunar. Yeni görüntü işleme motoru, önceki modellerden daha da iyi renk hassasiyeti elde eder.

Geniş ISO100 ~ 32000 hassasiyet aralığı

Sensörün yüksek piksel sayısına rağmen, çip üzerinde boşluksuz lensler içeren, hassas, arkadan aydınlatmalı yapı ve AR kaplamalı cam, standart ISO100~32000 ISO aralığının ISO50~102400 olarak genişletilmesine olanak tanır.

Piksel Değişimli Çoklu Çekim

Hassas gövde içi görüntü sabitleme kontrolüyle çekilen 16 adede kadar görüntü, bilgisayar yazılımıyla birleştirilip olağanüstü çözünürlük, renk ve atmosfer için 199 milyon piksele varan fotoğraflar oluşturulabilir.

Yaratıcı Görünüm, çeşitli ifadeleri destekler

Yaratıcı Görünüm özelliği, değiştirilmeden kullanılabilecek veya yaratıcı çalışmalar yapanların fotoğraf veya videoların atmosferini makine içinde incelikle ayarlamasını sağlayan çeşitli “görünümler” oluşturmak için düzenlenebilecek 10 ön ayar sunar.

5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme ile 5,5 kademe avantajı

Hassas bir sabitleme ünitesi ve cayro sensörler ile en yeni görüntü sabitleme algoritmaları, 5,5 kademeli deklanşör hızı avantajı sunarak yüksek çözünürlüklü görüntülerin kalitesini en üst düzeye çıkarır.

Kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF12

Yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi, artık Sony’nin Gerçek Zamanlı Göz takip AF işlevinin, kuş aniden uçsa veya kadraj değişse dahi kuşun gözlerini takip etmesini ve doğru bir şekilde netlemesini sağlıyor. Bu yenilikçi işlev kuş fotoğrafçılığındaki birçok zorluğun kolayca üstesinden geliyor.

Kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF12

Yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi, artık Sony’nin Gerçek Zamanlı Göz Takip AF işlevinin, kuş aniden uçsa veya kadraj değişse dahi kuşun gözlerini takip etmesini ve doğru bir şekilde netlemesini sağlıyor. Bu yenilikçi işlev kuş fotoğrafçılığındaki birçok zorluğun kolayca üstesinden geliyor.

Gerçek Zamanlı Takip14

Bir nesne seçin, deklanşöre yarım basın; fotoğraf makinesi otomatik olarak takip eder ve netlemeyi korur. İnsan, hayvan veya kuş gözlerinin sorunsuzca AI tabanlı olarak takip edilmesi için AF yüz/göz önceliğini açın.

Geniş, hızlı, hassas AF takibi

α1’de duyarlı, hızlı ve hassas netleme düzlemi aşama algılamalı AF bulunur. 50,1 MP sensör ve BIONZ XR motor, görüntünün yaklaşık %92’sini kapsayan, 759 adet seçilebilir aşama algılama noktası sağlar.

Yeni nesil 8K 30p kayıt

α1’deki yeni görüntü sensörü ve BIONZ XR motor, olağanüstü gerçekçilik için 8K 30p video kaydı sunar. Tam Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF işleviyle 4K’nın dört katı çözünürlük. 8K kayıt, esnek 4K düzenlemesine de oldukça uygundur.

Yüksek 120 fps kare hızında 4K videolar16

α1, 5 kata varan akıcı ve ifadeli ağır çekim oynatma için, 120 fps’e varan hızlarda yüksek kare hızlı dahili 4K video kaydını destekler. 10 bit 4:2:2 kroma alt örnekleme, olağanüstü görüntü kalitesi için Uzun GOP veya Intra (All-I) sıkıştırmayla kullanılabilir; yeni görüntü sensörü ve BIONZ XR motor ise görüntü bozulmasını en aza indirir.

Tam sensör okuması, 5,8K hızlı örneklemeyle 4K; pikseller gruplanmaz

Super 35 modunda, zengin ayrıntılara sahip muhteşem görüntüler için piksel gruplanması olmadan, Full Frame okumayla, QFHD 4K için gereken veri miktarının yaklaşık 2,3 katı elde edilir.

10 bit 4:2:2 kroma alt örnekleme

10 bit derinlik, 4:2:2 kroma alt örnekleme, yüksek verimli MPEG-H HEVC/H.265 codec, kare içi kodlama ve daha birçok özellik, esnek düzenlemeyi ve çeşitli teslim formatlarını destekler.

Videolar için Gerçek Zamanlı Eye AF ve Takip

BIONZ XR motor, başın farklı açılarında insan gözlerini doğru bir şekilde takip eden, son derece iyileştirilmiş algılama özelliği sunar. 8K ve 4K 120p kayıtta da kullanılabilir.

Profesyonel Cine cihazlarla uyumluluk için S-Log

S-Log2 ve S-Log3 dahildir. S-Log3, akıcı 10 bit tonlamalar ve 15+ duraklı dinamik aralık sağlar. S-Gamut, S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk alanları desteklenir.

10 bit 4:2:2 HLG (Hibrit Log Gama) desteği

Yüksek dinamik aralıklı HLG videolar, geniş gamlı BT.2020 renk alanını destekler, HDR (HLG) uyumlu TV’de doğrudan oynatılabilir. 10 bit HLG kayıtlar, ince tonlama ve ayrıntılar üretir.

16 bit RAW çıkışı

α1, daha yüksek post prodüksiyon esnekliği için HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW çıkış sağlar. Dahili kart ortamına 4K kayıt yapılırken, HDMI üzerinden RAW çıkış kullanılabilir.

Üstün ses için dijital ses arayüzü

Dijital ses arayüzü, Çoklu Arayüz Yuvası üzerinden bağlanan uyumlu ses cihazlarıyla olağanüstü ses kalitesi sunar. Doğrudan fotoğraf makinesine saf dijital ses sunulur.

Daha uzun kayıt için ısı dağıtmalı yapı

Yeni geliştirilen ısı dağıtmalı yapı, gövde boyutunu artırmadan, kesintisiz kayıt sırasında aşırı ısınmayı önler. 30 dakikaya kadar kesintisiz olarak 8K/30p veya 4K/60p video kaydedin. 

Sinematik S-Cinetone görünümü

α1’de, VENICE, FX6 ve diğer Sinema Grubu kameralarda güzel renkler ve cilt tonları üreten S-Cinetone renk matrisi bulunur. S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ve ayrıca daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca yanıt olarak, yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar.

“Aktif Mod” görüntü sabitleme20

Video çekimine özel yeni Aktif Mod, 5 eksenli optik görüntü sabitlemeyi elde çekim için son derece etkili hale getirir. BIONZ XR motorun gerçek zamanlı işleme özelliğini kullanarak 4K da dahil tüm formatlarda optimum telafi uygular. Bunların hepsi, α System’in kompakt boyutundan ve mobilitesinden ödün vermeden gerçekleştirilir.

Yüksek performanslı elektronik vizör

α1’deki 9,44 milyon noktalı (yaklaşık) OLED vizör, şu anda sektördeki en yüksek çözünürlüğü sunar. Net ve geniş görüş için 41° FOV ile 0,90x büyütme özelliği ve 25 mm yüksek bakış noktası sağlayan güncellenmiş bir yapı sunar. Hızlı hareketin net görünümü için UXGA FOV 240 fps yenileme hızı dünyada bir başka ilktir.

Elektronik deklanşörle yatay kaydırmalı çekimler

Elektronik deklanşör düşük deklanşör hızında kullanıldığında ekran tepkisi azalıp hızlı nesnelerin takibi zorlaşabilir. Ekran tepkisini yükseltmek için [Low Frame Rate Limit] (Düşük Kare Hızı Sınırı) ayarını açın, yatay kaydırmalı çekime izin verin.

Full Frame ve APS-C arasında sorunsuz geçiş yapın

M ve S boyutlu görüntüler, Full Frame ve APS-C modlarında aynı piksel sayısına ve AF alanına sahiptir, dolayısıyla aynı sahneyi çekerken Full Frame [M:21MP] ve APS-C [M:21MP] arasında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz.

Fotoğraflar ve videolar için ayrı ayarlar

Ayarların bir alt grubu, artık seçilen moda göre değişiyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekiminde farklı diyafram açıklığı, deklanşör hızı ve farklı ayarlar kullanmak istediğinizde idealdir.

Yeni menü yapısı

Profesyonel fotoğrafçılar ve videograflar tarafından istenen bir başka özellik de kolay gezinme için gözden geçirilmiş menü yapısı ve daha sezgisel kontrol için dokunmatik menü işlemleridir.

Özelleştirilebilir işlevler

164 İşlev, 17 özel tuşa, ayrıca ön ve arka kadranlara da atanabilir. Fotoğraflar, videolar ve oynatma için bağımsız işlev grupları atanabilir.

Dokunmatik menü kontrolü

Dokunmatik ana menü ve işlev menülerinde, kolay gezinme ve takip kontrolü için menü sekmeleri ekranın solunda, ilgili parametre grupları ve parametreler de ekranın sağında yer alır.

Yüksek güvenilirlik sunan mekanik deklanşör

10 fps’e varan hızlarda kesintisiz seri çekim sağlanırken deklanşör titreşimi en aza indirilir. Gelişmiş motor, fren ve sönümleyici içeren yeni deklanşör ünitesi, 500.000’den fazla döngüye uygundur.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

Çift ortam yuvası, UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartların yanı sıra daha yüksek toplam kapasite ve daha yüksek okuma/yazma hızları için CFexpress Type A kartları da destekler.

Sektörün en hızlısı5 dahili Wi-Fi, 2×2 MIMO’yu destekler

Dahili kablosuz LAN, 2,4 GHz ve 5 GHz30 bantlarında iletişime olanak tanır ve 5 GHz bandı 2×2 MIMO desteği sunar (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Çift anten güvenilir iletişim sağlar.

SuperSpeed USB 10Gb/sn (USB 3.2) Type-C® konnektör

Hızlı USB 3.2 SuperSpeed USB 10 Gb/sn veri aktarımını destekleyen USB Type-C® konnektör, büyük dosyaların rahatça kullanılması için hızlı PC Remote (bağlı) veri aktarımı sağlar.

Hızlı iletişim için 1000BASE-T Ethernet

Kablolu 1000BASE-T bağlantısına yönelik dahili konnektör, gigabit düzeyindeki yüksek hızlarda istikrarlı veri aktarımı sağlar. FTPS desteklenir ve daha fazla güvenlik için SSL veya TLS şifreleme sağlanır.

Daha fazla Detay İçin Tıklayınız

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir